• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • توضیحات نیلوفر مردانی درباره حضور بی‌حجاب وی در مسابقات اسکیت ترکیه

توضیحات نیلوفر مردانی درباره حضور بی‌حجاب وی در مسابقات اسکیت ترکیه

پیام جوان: نیلوفر مردانی، اسکیت‌باز، پس از آن‌که انتشار تصاویر بدون حجاب او بر روی سکوی دریافت جایزه مسابقات ترکیه با استقبال گسترده مواجه شد، با انتشار ویدئویی اعلام کرد دوست ندارد برای فعالیتش مشکل ایجاد شود.

به گزارش رادیو فردا، این ورزشکار در این ویدئو که روز سه‌شنبه ۱۷ آبان منتشر کرد، درباره این اقدام خود نیز گفت با توجه به این‌که بالارفتن روی سکو رفتن با کلاه اسکیت «ممنوع است»، کلاه اسکیت خود را درآورده و متوجه افتادن روسری‌اش نشده است.

انتشار تصاویر این حرکت او در مسابقات به‌عنوان یک حرکت اعتراضی و در حمایت از اعتراضات سراسری «زن زندگی آزادی» با استقبال گسترده کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

نیلوفر مردانی همچنین دلیل انتشار ویدئوی توضیحات را «یک سری سوء‌استفاده‌های رسانه‌های خارجی» عنوان کرد و بابت «اخبار ناراحت‌کننده و ایجاد تشنج» نیز اعلام عذرخواهی کرد.

با این حال واکنش‌های مردمی در شبکه‌های اجتماعی به همین توضیحات او نیز اغلب مثبت بود و نشانه فشار و تهدید حکومت علیه او تلقی شد.

پیشتر، الناز رکابی، صخره‌نورد، نیز بدون حجاب در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی شرکت کرده بود که بازتاب گسترده‌ای داشت و نهایتاً او نیز اعلام کرد این رویداد «سهوی» بوده است.

الناز رکابی با این حال پس از آن با انتشار یک پست در اینستاگرام خود خطاب به مردم ایران نوشت «آینده بدون حمایت شما هموار نخواهد بود».

در دو ماه گذشته که اعتراضات سراسری در ایران در جریان است، برخی رویدادهای ورزشی به‌دلیل حرکت‌های اعتراضی ورزشکاران با استقبال گسترده مردم مواجه شده است.

  مصاحبه رسانه‌های حکومتی در فرودگاه با الناز رکابی و اعترافات اجباری وی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان