• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • شکیلا منفرد در روز جهانی منع شکنجه، با خشونت به زندان بازگردانده شد

شکیلا منفرد در روز جهانی منع شکنجه، با خشونت به زندان بازگردانده شد

پیام جوان: شکیلا منفرد، فعال سیاسی مشروطه‌خواه، در حالی که برای تمدید مرخصی درمانی خود به دادسرا مراجعه کرده بود، با خشونت بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که خانم منفرد در چهارمین روز از مرخصی درمانی پنج روزه‌اش به سر می‌برد و برای پیگیری آزمایش‌های پزشکی به بیمارستان مراجعه کرده بود.

به گفته منابع نزدیک به خانم منفرد، وی پس از حضور در دادسرا و درخواست تمدید مرخصی، با دستور دادیار و توسط سربازان مرد به زندان منتقل شده است. این موضوع در حالی رخ داده که مقامات جمهوری اسلامی بارها بر رعایت “محرم و نامحرم” تاکید می‌کنند و در قبال مسائلی مانند حجاب اجباری و ارتباط با افراد نامحرم زنان را سرکوب می‌کنند.

بازداشت خشونت‌آمیز خانم منفرد در روز جهانی منع شکنجه، بار دیگر نقض گسترده حقوق بشر در ایران، به خصوص در قبال زندانیان سیاسی را به نمایش می‌گذارد.

شکیلا منفرد که از بهمن ۱۳۹۹ در زندان به سر می‌برد، با پرونده‌سازی‌های متعدد روبرو شده و بارها از حق مرخصی درمانی محروم شده است.

جلوگیری از دسترسی زندانیان سیاسی به خدمات درمانی مناسب، یکی از شیوه‌های رایج سرکوب در زندان‌های جمهوری اسلامی است. این در حالی است که تاکنون شماری از زندانیان به دلیل عدم رسیدگی پزشکی یا تأخیر در درمان جان خود را از دست داده‌اند.

بازداشت شکیلا منفرد در شرایطی که برای پیگیری وضعیت سلامتی خود به مرخصی درمانی رفته بود، نمونه‌ای بارز از بی‌عدالتی و ظلمی است که بر زندانیان سیاسی در ایران اعمال می‌شود.

اتحادیه‌های بین‌المللی و مدافعان حقوق بشر باید نسبت به این اقدام غیرانسانی جمهوری اسلامی واکنش نشان داده و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط شکیلا منفرد و دیگر زندانیان سیاسی در ایران شوند.

  حجاب اجباری، گشت ارشاد و تناقض‌های مقامات جمهوری اسلامی

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان