• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • نرخ دلار تا ۴۲ هزار ۶۰۰ تومان اوج گرفت

نرخ دلار تا ۴۲ هزار ۶۰۰ تومان اوج گرفت

پیام جوان: نرخ دلار در بازار آزاد ایران در روز چهارشنبه ۲۸ دی‌ با رشدی ۶۵۰ تومانی نسبت به روز گذشته، به ۴۲ هزار و ۶۰۰ تومان اوج گرفت. همزمان قیمت طلا در بازارهای ایران رکورد تاریخی زد.

به نقل از رادیو فردا، نرخ دلار در هفته ابتدایی دی‌ماه امسال تا ۴۴ هزار تومان افزایش یافت، اما با تغییر رئیس بانک مرکزی، برای مدت کوتاهی به زیر ۴۰ هزار تومان رسید و دوباره روند صعودی گرفت.

نرخ دلار از چهارشنبه هفته گذشته تا امروز بیش از ۳.۵ درصد رشد داشته است.

مقامات ایران توضیح نمی‌دهند علت افت نرخ دلار در مقابل ریال در چند روز ابتدایی تغییر رئیس بانک مرکزی و اوج‌گیری دوباره آن چه بود.

افزایش دوباره قیمت دلار در حالی است که ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری اسلامی، روز ۲۵ مهر از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد کشور خواسته بود جلوی رشد نرخ ارز و افت ارزش ریال را بگیرند، موضوعی که کارشناسان می‌گویند دستوری نیست و سازوکار خود را دارد.

یورو هم در روز چهارشنبه ۴۶ هزار و ۵۷۰ تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۲.۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

قیمت هر گرم طلا در بازارهای ایران نیز به دو میلیون و ۱۳ هزار تومان نزدیک شد که یک رکورد تاریخی در این زمینه به شمار می‌رود.

نرخ انواع سکه در روز چهارشنبه هم بین دو تا هشت درصد افزایش یافت.

نرخ سکه بهار آزادی با رشدی نزدیک به ۲.۵ درصد به ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. بیشترین جهش قیمت سکه مربوط به ربع سکه است که طی روز جاری بیش از هشت درصد افزایش قیمت داشته است.

  قیمت دلار بازار آزاد روز شنبه ۲ مهر ماه در مرز حساس قرار گرفت

بر اساس گزارشی از برآورد سازمان برنامه و بودجه دولت حسن روحانی، تا سال ۲۰۲۶ در صورت ادامه تحریم‌ها، نرخ دلار به ۲۸۴ هزار تومان اوج خواهد گرفت و متوسط تورم سالانه نیز ۵۴ درصد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان