• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • مصاحبه رسانه‌های حکومتی در فرودگاه با الناز رکابی و اعترافات اجباری وی

مصاحبه رسانه‌های حکومتی در فرودگاه با الناز رکابی و اعترافات اجباری وی

پیام جوان: به نقل از رادیو فردا، در حالی که ورود الناز رکابی، عضو تیم ملی سنگ‌نوردی زنان ایران، به فرودگاه تهران با موجی از استقبال مردمی مواجه شد، رسانه‌های حکومت در فرودگاه با او مصاحبه کردند.

او در این مصاحبه بار دیگر آخرین پیام خود در شبکه‌های اجتماعی را تکرار کرد، پیامی که به عقیده بسیاری از سوی مقام‌های حکومتی به او دیکته شده بود.

پیشتر انتشار تصاویر بدون حجاب خانم رکابی در جریان مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا، همزمان با ادامه اعتراض‌های سراسری در ایران، بازتاب گسترده‌ای داشت.

او بامداد چهارشنبه پس از فرود هواپیمای حامل تیم ملی سنگ‌نوردی ایران، در گفت‌وگوی تصویری با رسانه‌های حکومتی بار دیگر بر «سهوی» بودن حضور بدون حجابش تاکید کرد.

خانم رکابی با «عذرخواهی از مردم ایران» گفت: «به دلیل فراخوانی غیرمنتظره‌ای که از من در مسابقات شد، درگیر لوازم فنی خود شدم و این باعث شد از حجابی که باید می‌داشتم غافل شوم.»

او برای نداشتن حجاب پیش از مسابقه این توضیح را داد که در «قرنطینه خانم‌ها» بوده است.

این ورزشکار همچنین اضافه کرد برای ورود به ایران «تنش و استرس زیادی» داشته، اما «تا الان هیچ اتفاقی نیفتاده است.»

از لحن و ظاهر این ورزشکار زن و همچنین با توجه به سوابق جمهوری اسلامی در گرفتن «اعتراف اجباری»، به نظر می‌رسد که الناز رکابی در شرایط معمول به سر نمی‌برد و برای این مصاحبه تحت فشار بوده است.

پیشتر گزارش‌هایی از احتمال «برخورد قهری» با او پس از حضور بدون حجاب در مسابقات کره جنوبی منتشر شده است.

با این حال، استقبال و تشویق مردم از این ورزشکار زن در فرودگاه بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها داشته است.

  خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، سفارت آلمان را مسئول شعله‌ور کردن اعتراضات در ایران دانست

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان