• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • عقبگرد قیمت دلار در نیمه اول معاملات نقدی

عقبگرد قیمت دلار در نیمه اول معاملات نقدی

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار امروز شنبه 28 آبان 1401 در صرافی ملی جهش پیدا کرد.

جهش قیمت دلار در بازار رسمی
اسکناس آمریکایی امروز در صرافی ملی در کانال 30 هزار تومان خرید و فروش شد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 30 هزار و 447 تومان(سی هزار و چهارصد و چهل و هفت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 30 هزار و 753 تومان (سی هزار و هفتصد و پنجاه و سه تومان) اعلام شد.

بازار متشکل ارزی هم امروز شاهد صعود قیمت دلار بود. نرخ دلار در بازار یاد شده امروز یک کانال بالا رفت. ظهر امروز نرخ دلار متشکل در محدوده 31 هزارو 24 تومان به فروش رسید که نسبت به روز قبل بیش از 800 تومان افزایش را نشان می دهد.

در بازار ارز توافقی به ازای هر شماره‌ کارت ملی حداکثر 2 هزار دلار تخصیص داده می‌شود. قیمت دلار در بازار توافقی امروز در زمان نوشتن این گزارش 33 هزار و 293 تومان بود. روز گذشته قیمت دلار توافقی در محدوده 33 هزار و 245 تومان به کار خود خاتمه داده بود.

عقبگرد قیمت دلار در نیمه اول معاملات نقدی
اگرچه امروز در بازار رسمی قیمت ها صعودی بود اما در بازار آزاد قیمت دلار قبل از ظهر امروز یک کانال پایین آمد.عقب نشینی قیمت دلار تهران امروز در حالی بود که اسکناس آمریکایی در هرات و سلیمانیه مسیر رشد را دنبال کرد. از نیمه ظهر به بعد قیمت دلار دوباره بالا رفت. نرخ حواله درهم نیز نیز امروز اندکی پایین تر از نرخ دو روز قبل معامله شد.

  واکنش بازارساز به شوک شبانه به قیمت دلار

عقبگرد قیمت دلار در بازار غیر رسمی امروز در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته ایران با تحریم های جدید کشورهای غربی روبرو شد و از طرفی هم شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه قطعنامه‌ای را که خواستار همکاری ایران با نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل است به تصویب رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان