دانشجویان تقلبی، کابوسی برای کالج‌های محلی South Bay!

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، کالج‌های محلی Foothill – De Anza در South Bay با هجوم بی‌سابقه‌ای از درخواست‌های تقلبی برای پذیرش و کمک‌های مالی روبرو هستند. این معضل که به گفته‌ی مدیران این کالج‌ها در دوران همه‌گیری شدت گرفته، به چالشی جدی برای سیستم پذیرش و تخصیص منابع تبدیل شده است.

آمار تکان‌دهنده:

در ترم بهار امسال، این ناحیه کالج‌ها که شامل کالج‌های Foothill و De Anza می‌شود، شاهد دریافت حدود ۲۶ هزار درخواست بوده است. از این تعداد، بیش از یک سوم، یعنی حدود ۱۰ هزار درخواست، به دلیل احتمال تقلب معلق شده است.

لیسا مندی، مدیر بخش کمک‌های مالی و بورسیه‌های تحصیلی کالج De Anza، در این خصوص می‌گوید: «ورود دانشجویان تقلبی در طول همه‌گیری به دلیل آنلاین شدن فرآیندها آغاز شد.» او با اشاره به اینکه این مشکل در سراسر کالج‌های ایالت در حال گسترش است، خاطرنشان می‌کند: «کالج‌های محلی به دلیل شرایط ثبت‌نام آسان‌تر، بیش از سایرین هدف این متقلبان قرار گرفته‌اند.»

شیوه‌های تقلب:

مقامات کالج‌ها معتقدند که از هوش مصنوعی و ربات‌ها به طور فزاینده‌ای برای ایجاد حجم انبوهی از درخواست‌های تقلبی استفاده می‌شود. این متقاضیان تقلبی که سریع و پیش‌قدم عمل می‌کنند، اقداماتی مانند درخواست برای ثبت‌نام مجدد در دروسی که از آنها حذف شده‌اند را انجام می‌دهند.

پیامدهای این معضل:

حجم بالای درخواست‌های تقلبی، علاوه بر مختل کردن فرآیند پذیرش و تخصیص کمک‌های مالی، فضای آموزشی را برای دانشجویان واقعی تنگ‌تر می‌کند.

ایسابل کابالرو تیشِرا، دانشجوی رشته‌ی زیست‌شناسی در De Anza، در این خصوص می‌گوید: «در یکی از کلاس‌هایم، استاد ابتدا بیش از ۷۰ دانشجو داشت، اما در عرض یک هفته، تقریباً همه آنها به جز ۱۵ نفر واقعی، انصراف دادند.»

  کالیفرنیا برای کمبود انرژی در تابستان گرم و خشک آماده می‌شود

راهکارها:

مقامات کالج‌های Foothill – De Anza در حال تلاش برای مقابله با این معضل نوظهور هستند. آنها از سیستم‌های فیلترگذاری پیشرفته در بخش پذیرش استفاده می‌کنند و از دانشجویانی که درخواست‌هایشان معلق شده است، می‌خواهند برای تأیید هویت به صورت حضوری مراجعه کنند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که راه‌حل نهایی برای این مشکل پیچیده چه خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان