• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • حمایت آنتونی بلینکن از بیانیه ائتلاف آزادی آنلاین در محکومیت محدودیت اینترنت و فیلترینگ گسترده در ایران

حمایت آنتونی بلینکن از بیانیه ائتلاف آزادی آنلاین در محکومیت محدودیت اینترنت و فیلترینگ گسترده در ایران

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه در توییتی از بیانیه «ائتلاف آزادی آنلاین» در محکومیت محدودیت اینترنت و فیلترینگ گسترده در ایران حمایت کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی نوشته است، به دنبال آغاز اعتراضات به قتل غم انگیز مهسا امینی، حکومت ایران همچنان دسترسی به اینترنت را محدود می‌کند.

آنتونی بلینکن تصریح کرده است، ایالات متحده همصدا با «ائتلاف آزادی آنلاین» از ایران می‌خواهد محدودیت‌ها را لغو کند و به حقوق آنلاین (شهروندان) احترام بگذارد.

۳۴ کشور عضو «ائتلاف آزادی آنلاین» روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اقدام حکومت جمهوری اسلامی در قطع اینترنت به دنبال اعتراضات اخیر را محکوم کردند.

در این بیانیه «ائتلاف آزادی آنلاین» آمده است: تمامی اعضای این ائتلاف « اقدامات حکومت ایران برای محدود کردن دسترسی به اینترنت در پی اعتراضات سراسری به قتل غم انگیز مهسا امینی را به شدت محکوم می‌کنند. »

این ائتلاف از جمهوری اسلامی ایران خواسته است، از قطع جزئی یا کامل اینترنت و مسدود کردن یا فیلتر کردن سرویس‌ها خودداری کند و به تعهدات خود بر مبنای حقوق بشر بین‌المللی از جمله بر اساس مواد ۱۹، ۲۱ و ۲۲ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی احترام بگذارد.

ائتلاف آزادی آنلاین گروهی متشکل از ۳۴ کشور در سال ۲۰۱۱ به ابتکار وزارت خارجه هلند تأسیس شد. این نهاد بین المللی از طریق همکاری جامعه جهانی برای پیشبرد آزادی اینترنت تلاش می ‌کند.

جمهوری اسلامی همزمان با سرکوب اعتراضات جاری در ایران، محدودیت‌های اینترنتی را شدیدا افزایش داده و اینستاگرام و واتس‌آپ را فیلتر کرده است.

اتحادیه اروپا و آمریکا با محکوم کردن این سرکوب‌ها، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده‌اند.

  حداقل ۱۵ شهروند بهایی از ورود به دانشگاه محروم شده‌اند

همچنین در میانه سرکوب اعتراضات، جمهوری اسلامی ایران کرسی خود در شورای اتحادیه جهانی مخابرات را از دست داد.

اتحادیه بین‌المللی مخابرات (آی‌تی‌یو) وابسته به سازمان ملل متحد کمک به شکوفایی ارتباطات در جهان را دنبال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان