۸۰۰ خارجی از نوار غزه خارج و وارد مصر شدند

پیام جوان: بیش از ۸۰۰ شهروند خارجی روز یکشنبه با هماهنگی سازمان ملل متحد و مصر از نوار غزه تخلیه شدند. این بیشترین تعداد تخلیه در یک روز از زمان آغاز تخلیه‌های غیرنظامی از غزه است.

این افراد از ملیت‌های مختلف از جمله مصر، فلسطین، کشورهای عربی و اروپایی بودند. آنها برای کار، تحصیل یا زندگی در غزه بودند.

گذرگاه رفح تنها گذرگاه بین غزه و مصر است. این گذرگاه اغلب به دلیل محاصره اسرائیل بر غزه بسته است. با این حال، در طول جنگ اخیر بین اسرائیل و حماس، گذرگاه رفح به طور منظم برای تخلیه غیرنظامیان و یا ورود کمک‌های بشردوستانه باز بوده است.

خروج این افراد از غزه به معنای پایان تخلیه‌ها از این منطقه نیست. سازمان ملل متحد و مصر همچنان در تلاش هستند تا همه کسانی که مایل به خروج از غزه هستند را تخلیه کنند.

کمک‌های بشردوستانه همچنان وارد غزه می‌شوند

روز یکشنبه همچنین در بزرگترین ارسال محموله کمک‌های بشردوستانه در یک روز از زمان جنگ اخیر، نزدیک به ۱۵۰ کامیون از طریق گذرگاه مرزی رفح از مصر وارد نوار غزه شدند.

این کاروان شامل ۷۲ کامیون مواد غذایی، ۱۱ کامیون تجهیزات پزشکی و ۲۲ کامیون آب بود.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که ۳۰۰ لیتر سوخت را برای «مصالح پزشکی فوری» بیمارستان شفا در شهر غزه عرضه کرده است. با این حال، حماس مانع شده تا این میزان سوخت به دست مسئولان بیمارستان برسد.

بر اساس گزارش VOA

  تکلیف لیگ برتر هفته آینده مشخص می شود|ادامه مسابقات با دو راهکار سازمان لیگ

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان