• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • بازار ارز در حال پیشخور کردن یک خبر مهم

بازار ارز در حال پیشخور کردن یک خبر مهم

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار امروز سه شنبه 27 دی ماه در تهران رشد قابل توجهی را ثبت کرد. طبق سایت اتحادیه طلا و ارز دلار امروز نزدیک به 700 تومان از قیمت بسته شده دیروز بالاتر بود.

جهش قابل توجه نرخ دلار در بازارهای همسایه
علاوه بر تهران، بازار های همسایه هم شاهد جهش قابل توجه نرخ دلار بودند. این ارز در بازار ارز هرات امروز با گپ مثبت 700 تومانی روانه بازار شد و در نیمه ظهر امروز از اولین مرز مقاومتی مرز جدید هم عبور کرد.

خروج خریداران دلار از لاک احتیاط؟
برخی از تحلیلگران تهران معتقدند که با پیشروی نرخ دلار در هرات جسارت بازیگران ارزی تهران هم بیشتر شد و از لاک احتیاط خارج شدند و به دنبال آن در موقعیت خرید قرار گرفتند. اسکناس آمریکایی در بازار ارز سلیمانیه هم یکه تازی کرد و با 900 تومان افزایش نسبت به روز قبل تا پله نهم کانال دیروز بالا رفت.

از نگاه فعالان بازار، عامل دیگر افزایش قیمت دلار در تهران به پیشروی نرخ حواله درهم بر می گردد. برخی از معامله گران مدعی بوند که نرخ حواله درهم نیز امروز با گپ مثبت باز شده و تا نزدیک پله ششم بالا رفته بود.

از نظر برخی از معامله گران، افزایش قیمت درهم نیز چراغ امید را در دل بازیگران ارزی تهران روشن کرد و همین امر باعث شد فشار خریداران به بازار دلار بیشتر شود.

بخشی از فعالان، هراس معامله‌گران بنیادی از تشدید تنش‌های بین‌المللی یکی از مهم‌ترین عواملی است که تقاضای احتیاطی را در بازار فعال نگه داشته و همین موضوع موجب شده است که دلار دچار افت معناداری نشود.

  قیمت دلار و یورو در بازارهای امروز تهران - پنجشنبه ۸ مهر

فایننشال تایمز در گزارشی نوشته بریتانیا در نظر دارد سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد اما هنوز «هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است زیرا در داخل دولت بحث هایی در مورد نحوه اجرای این اقدام وجود دارد.»

شبکه العالم در این باره خبر داده پارلمان اروپا قصد دارد پنجشنبه در استراسبورگ فرانسه قطعنامه‌ای ضد جمهوری اسلامی را به رای بگذارد. این شبکه به نقل از خبرگزاری فارس نوشته وزیر خارجه آلمان به دنبال اقدام علیه سپاه پاسداران و قرارگیری این نهاد در فهرست سازمان‌های تروریستی است.

بازار ارز در حال پیشخور کردن یک خبر مهم
برخی از معامله گران بازار ارز تهران با اشاره به این اقدام می گفتند در صورتی که این اتفاق رخ دهد ممکن است تنش ها بین لندن و تهران را تشدید شود و این موضوع موجب افزایش تقاضای احتیاطی در بازار دلار شد.

برخی از معامله گران باور دارند احتمالا بازار امروز در حال پیشخور کردن خبر مهم پنجشنبه است. به عقیده این دسته از بازیگران ارزی اگر پارلمان اروپا به تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رای مثبت بدهد، فصل جدیدی در روابط ایران با غرب اغاز خواهد شد.

نرخ دلار توافقی یک کانال بالا رفت
در بازار رسمی هم امروز نرخ دلار توافقی کانال شکنی کرد و وارد کانال 39 هزار تومان شد.قیمت دلار توافقی ظهر امروز 39 هزار و 355 تومان بود که در مقایسه با قیمت بسته شده روز دوشنبه 534 تومان بالاتر بود.

نرخ دلار متشکل رشد کرد
نرخ دلار متشکل هم امروز با رشد 71 تومانی نسبت به روز گذشته در محدوده 38 هزار و 600 تومان به فروش رسید.

  دلار در بازار آزاد تهران تا 36 هزار و 800 تومان بالا رفت

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان