• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • معایب امنیتی گوگل کروم از سال گذشته 61% افزایش داشته است

معایب امنیتی گوگل کروم از سال گذشته 61% افزایش داشته است

پیام جوان: تحقیقات انجام شده حاکی از آن هستند که مرورگر گوگل کروم به شدت با حفره‌ها و ریسک‌های امنیتی روبرو شده است که موجب می‌شود تا میلیون‌ها کاربر این سیستم محبوب در معرض خطر قرار داشته باشند.

به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، تحقیقات انجام شده توسط مرکز امنیتی Atlas VPN نشان دهنده این موضوع هستند که گوگل کروم از نظر نقص امنیتی VulDB در بخش دیتابیس در شرایط نامناسبی قرار دارد.

بر همین اساس تحقیقات نشان داده است که این مرورگر محبوب وب موجب شده است که 303 نقطه ضعف امنیتی در این زمینه در این رده کشف شود. همچنین تعداد کل آسیب‌ پذیری‌های امنیتی در این مرورگر به 3 هزار و 159 عدد می‌رسد.

نکته مهم این است که این مرورگر، بیشترین کاربران در جهان را دارد و این آمار نشان دهنده این واقعیت است که معایب امنیتی گوگل کروم از سال گذشته 61% افزایش داشته است.

در سوی دیگر مرورگر وب سافاری قرار دارد که شاید بتوان گفت امن‌ترین دوران خود را سپری می‌کند.
این مرورگر که دومین مرورگر وب محبوب تاریخ است با تعداد 1 هزار و 139 خطر امنیتی روبرو بوده است که آمار بسیار پایینی محسوب می‌شود.

شرکت اپرا در این زمینه عملکردی درخشان داشته است و کل معایب امنیتی کشف شده در مرورگر وب اپرا برابر با 344عدد بوده است که به این ترتیب باید گفت که شاید به زودی شاهد تغییر ساختار قدرت در میان مرورگرها باشیم زیرا امنیت، یکی از مهم‌ترین نیازهای کاربران است.

  کروم یا کرومیوم: کدامیک بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان