جدال بر سر انتصابات عجولانه در آستانه انتقال دولت

پیام جوان: انتصابات «عجولانه» در وزارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی،‌ پیش از انتقال «دولت» به جانشین ابراهیم رئیسی،‌ و اعتراض مسعود پزشکیان به این موضوع، واکنش تند صولت مرتضوی «وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی» را در پایان جلسه چهارشنبه ۲۰ تیر «هیات دولت» به‌همراه داشته است.

مرتضوی در پاسخ به سوال خبرگزاری ایلنا درباره نامه پزشکیان به محمد مخبر، درباره ممنوعیت عزل و نصب‌های جدید، گفت: «در رابطه با نامه آقای پزشکیان باید از خودش سوال کنید که ببینید این نامه‌ای که آقای پزشکیان صادر کرده است اصلا مبنای حقوقی دارد یا ندارد؟»

مرتضوی با غیرقانونی دانستن این درخواست تاکید کرد «مبانی حقوقی این نامه را از خود ایشان سوال کنید و ببینید که آیا عرف بوده؟ رسم بوده؟ قاعده بوده است؟»

این وزیر «دولت ابراهیم رئیسی» با انکار کردن «تخلف در انتصاب‌های» هفته‌های اخیر که در دوره‌های انتقالی همه «دولت‌های جمهوری اسلامی» سابقه داشته گفت: «نامه آقای مخبر در رابطه با دستگاه‌های اداری است، انتصاباتی که صورت گرفته در شرکت‌هایی هستند که تابع موسسات عمومی هستند.»

این در حالی‌است که به گزارش خبرگزاری ایلنا،‌ یک مقام مطلع در وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن پرده برداشتن از «تخلفات جدی در این وزارتخانه» تصریح کرد: «تخطی‌های جدی و قابل تاملی از بخشنامه آقای مخبر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است، به نحوی که اتفاقا پس از صدور بخشنامه آقای مخبر استخدام‌ها و تغییرات گسترده‌ای در زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به ویژه در صندوق‌های تابعه صورت گرفته است.»

نامه پزشکیان درباره ممنوعیت عزل و نصب‌های جدید، ازسوی مخبر و حسن درویشیان «رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهور» پیگیری می‌شود.

  ویلیام برنز به عنوان مدیر آینده سیا معرفی شد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت رئیسی نیز امروز در حاشیه نشست هیات دولت در خصوص نامه پزشکیان به مخبر گفت: «درخواست رئیس جمهور منتخب است. درست است که رئیس جمهور منتخب مستقر نشده و آقای مخبر سرپرست ریاست جمهوری هستند، ولی ایشان از مردم رای گرفته‌اند و درخواستی داشته اند که مفاد این درخواست در خردادماه توسط آقای مخبر ابلاغ شده بود که تغییرات غیرضروری اتفاق نیفتد ولی وقتی کسی استعفا داده است، طبیعی است که روال آن دستگاه را نمی توان متوقف کرد.»

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان