• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • واکنش جو بایدن به انتقادات پس از مناظره با دونالد ترامپ

واکنش جو بایدن به انتقادات پس از مناظره با دونالد ترامپ

پیام جوان: جو بایدن روز چهارشنبه ۱۳ تیر قاطعانه متعهد شد به عنوان نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری آینده ایالات متحده در میدان باقی بماند و با نظراتی که در مورد عملکرد متزلزلش در مناظره نخست با دونالد ترامپ مطرح شده، یا درخواست‌ها برای کناره‌گیری‌اش از مبارزات انتخاباتی، مخالفت کرد.

به گزارش صدای آمریکا، یکی از دستیاران کارزار انتخاباتی جو بایدن می‌گوید او به کارکنان خود گفته است «من برای انتخابات نامزد شده‌ام، رهبر حزب دموکرات هستم و هیچ کس من را [از عرصه انتخابات] بیرون نمی‌کشد.»

جو بایدن، و معاونش کامالا هریس، حضوری غافلگیرکننده در تماس کمیته ملی دموکرات‌ها داشتند و‌ از این فرصت برای انجام یک سخنرانی و تأکید بر سود و زیان‌های نتایج احتمالی انتخابات ۲۰۲۴ بهره بردند.

بایدن گفت پس از عملکرد ضعیف خود در مناظره هفته گذشته با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، دوباره به میدان بازخواهد گشت. در این مناظره او در برخی مواقع رشته افکارش را گم می‌کرد.

اطمینان جو بایدن از باقی ماندن در رقابت‌های انتخاباتی در حالی مطرح می‌شود که برخی از دموکرات‌ها به صورت علنی این پرسش را مطرح کرده‌اند که آیا رئیس‌ جمهوری ۸۱ ساله آمریکا توانایی ذهنی و جسمی برای ادامه مبارزات سخت انتخاباتی در چهار ماه آینده، و در صورت پیروزی، در دست گرفتن زمام امور به مدت چهار سال را دارد یا خیر.

قانونگذاران ارشد دموکرات از بایدن حمایت کرده‌اند، اما دست‌کم دو قانونگذار دموکرات خواستار کناره‌گیری او از عرصه رقابت‌های انتخاباتی شده‌اند.

اواخر روز چهارشنبه، بایدن قصد داشت با شماری از ۲۳ فرماندار دموکرات کشور دیدار کند و از نگرانی آنها در مورد ادامه رقابت او با ترامپ بکاهد.

  خطوط هوایی آمریکا، با توجه به تصمیم قاضی فدرال، به سرعت برای رفع الزام استفاده از ماسک اقدام می‌کنند

نظرسنجی‌های ملی و ایالتی نشان می‌دهد محبوبیت دونالد ترامپ پس از مناظره هفته گذشته رو به افزایش است، ولی رقابت این دو نفر هنوز بسیار نزدیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان