• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • پیش‌بینی قیمت دلار با توجه به انتخابات و سیاست‌های بانک مرکزی

پیش‌بینی قیمت دلار با توجه به انتخابات و سیاست‌های بانک مرکزی

پیام جوان: به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار روز سه‌شنبه تغییر محسوسی نداشت و در سقف کانال ابتدایی کریدور ششم معامله شد. این در حالی است که در معاملات پشت خطی دلار در کانال دوم از کریدور ششم در حال معامله است و حرفه‌ای‌های بازار، رشد تقاضا را عامل افزایش قیمت دلار می‌دانند.

پیش بینی قیمت دلار
روز گذشته محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک‌ مرکزی ضمن تاکید بر اینکه یکی از اهداف اساسی ما افزایش ذخایر ارزی بانک مرکزی بوده، مدعی شد ذخایر آزاد ارزی و ذخایر طلای بانک مرکزی در حال افزایش است.

با توجه به رخدادهای مهم و تاثیرگذاری که در کشور از ابتدای امسال رخ داد که می‌توانست تکان‌های شدید به قیمت دلار وارد کند، اما بازارساز با ارزپاشی توانست مانع شکل‌گیری‌ روندهای شارپی اسکناس آمریکایی شود.

کارشناسان اقتصادی این موضوع را تایید می‌کنند که ارزپاشی سیاست‌گذار مانع افزایش قیمت دلار شده، اما اینکه ذخایر ارزی کشور نیز به همین میزان رشد کرده موضوعی است که تا پایان سال جاری و روزهای پرتلاطم پایان سال خود را نشان می‌دهد.

فعالان بازار ارز همچنان قیمت دلار در روزهای آینده را از دریچه نتیجه انتخابات بررسی می‌کنند و معتقدند تا مشخص شدن نتیجه بازارها در بلاتکلیفی قرار دارند.

روز دوشنبه علاوه بر درجا زدن قیمت دلار در محدوده‌ای مشخص، درهم نیز در منطقه معاملاتی روز دوشنبه درجا زد. تحلیلگران بازارهای مالی نوسان رفت و برگشتی تتر و گردش در کانال ۶۱ و ۶۲ هزار تومانی را در روند قیمت دلار موثر می‌دانند و معتقدند افزایش این رمز ارز سیگنال صعودی به بازار ارز خواهد داد.

درهم به مرز حساس رسید
قیمت درهم روز سه‌شنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۹۱۰ تومانی ایستاد و نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان رشد داشت. قیمت تتر روی رقم ۶۱ هزار ۹۵۰ تومانی ایستاد و رشد ۱۰۰ تومانی داشت.

  اختلاف مجلس و دولت بر سر بودجه ۱۴۰۳

پوند انگلیس با کاهش ۲۰۰ تومانی روی قیمت ۷۸ هزار و ۲۶۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با افت ۳۰۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۳۷۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه‌شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان