• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • حسین حسینی: از در آغوش گرفتن هوادار زن تا جدایی احتمالی از استقلال

حسین حسینی: از در آغوش گرفتن هوادار زن تا جدایی احتمالی از استقلال

پیام جوان: در ادامه‌ی سرکوب چهره‌های محبوب ورزشی توسط مقامات جمهوری اسلامی، زمزمه‌هایی از احتمال جدایی حسین حسینی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال از این تیم به گوش می‌رسد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیش از این به دلیل در آغوش گرفتن یک تماشاگر زن، حسینی را به جریمه نقدی، عذرخواهی در رسانه‌ها و محرومیت از بازی با تراکتور محکوم کرده بود. حال اما خبرها از جدایی احتمالی او از استقلال حکایت دارند.

وب‌سایت تابناک در گزارشی از “کوچ ناخواسته حسینی از استقلال” خبر داده و با اشاره به عدم وجود “دلیل موجهی برای جدایی” او، به “ابهامات زیادی” پیرامون این موضوع اشاره می‌کند.

طبق این گزارش، “مسئولان باشگاه استقلال با یک دروازه‌بان بوسنیایی به توافق کامل رسیده‌اند” و او “آماده حضور در تهران برای امضای قرارداد” است. این موضوع با “واکنش تند و اعتراضی هواداران و تعدادی از پیشکسوتان” روبرو شده است.

حسینی که “یک فصل دیگر با باشگاه استقلال قرارداد دارد”، به گفته ناظران “فصل گذشته هم عملکرد بسیار خوبی” داشته است.

سابقه سرکوب چهره‌های ورزشی

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز چهره‌های سرشناسی مانند وریا غفوری، علی دایی، حسین ماهینی، عارف غلامی و سعید معروف به دلیل حمایت از اعتراضات مردمی و همراهی با خواسته‌های مسالمت‌آمیز شهروندان با فشارها و پرونده‌سازی‌های نهادهای اطلاعاتی و قضایی مواجه شده‌اند.

حسین حسینی و در آغوش گرفتن یک هوادار

حسینی در جریان مسابقه تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال تهران، یک هوادار زن که با حرکت “جیمی جامپ” به داخل زمین فوتبال پریده بود را در آغوش گرفت.

فدراسیون فوتبال این اقدام را “بدرفتاری نسبت به مقامات رسمی مسابقه” تلقی و حسینی را به جریمه نقدی، عذرخواهی در رسانه‌ها و محرومیت از حضور در مسابقه با تراکتور محکوم کرد.

  امید در اردوی دورتموند: بازگشت سانچو به تمرینات

حسینی در واکنش به این جریمه‌ها گفت: “جریمه را پرداخت می‌کنم. فدای سر آن هوادار خانم!”

فدراسیون فوتبال و سابقه برخورد با ورزشکاران

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی پیش از این با چهره‌های ورزشی دیگری از جمله وریا غفوری، عارف غلامی، زیر نیک‌نفس، روزبه سینکی و حسین ماهینی نیز برخورد حذفی کرده بود.

همچنین امیر نصر آزادانی، بازیکن پیشین تیم‌های فوتبال مطرحی مانند سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز، در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ بازداشت شد و قوه قضاییه او را به ۲۶ سال حبس، شامل ۱۶ سال حبس قطعی، محکوم کرد.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان