رکورد جدید نرخ خالی ماندن دفاتر اداری در سانفرانسیسکو: ۳۷ درصد

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، بازار املاک اداری سانفرانسیسکو با رسیدن نرخ واحدهای خالی به بالاترین سطح خود، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

طبق داده‌های جدید شرکت مشاوره املاک CBRE، نرخ خالی ماندن دفاتر در این شهر در سه ماهه دوم سال جاری به ۳۷ درصد افزایش یافته که ۰٫۴ درصد بیشتر از سه ماهه اول و بالاترین نرخ در بین شهرهای بزرگ آمریکا است.

با وجود این افزایش، کارشناسان CBRE نشانه‌هایی از ثبات را در بازار مشاهده می‌کنند. تقاضای مستأجران در حال افزایش است و به ۶٫۹ میلیون فوت مربع رسیده که به سطح قبل از همه‌گیری نزدیک است.

علاوه بر این، تعداد قراردادهای اجاره منعقد شده در مقایسه با سه ماهه قبل افزایش یافته است. این امر به دلیل کاهش قیمت‌ها و ارائه امتیازات بیشتر به مستأجران است.

یکی از عوامل اصلی تقاضا برای فضای اداری، شرکت‌های هوش مصنوعی (AI) هستند. Scale AI، شهرداری سانفرانسیسکو، Rippling و دو شرکت حقوقی Orrick و Jones Day از جمله شرکت‌هایی هستند که در این سه ماهه قراردادهای اجاره را امضا کرده‌اند.

با این حال، سانفرانسیسکو همچنان با مازاد عرضه فضای اداری مواجه است و کارشناسان معتقدند سال‌ها طول می‌کشد تا نرخ خالی به سطح قبل از همه‌گیری بازگردد.

  زندانی فراری شهرستان کالاوراس دستگیر شد

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان