• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • پیش‌بینی‌های اقتصادی و تأثیر انتخابات بر بازارها

پیش‌بینی‌های اقتصادی و تأثیر انتخابات بر بازارها

پیام جوان: به گزارش تجارت‌نیوز، افت و خیز بازارهای مالی در یک ماه خرداد نوسان محدودی داشت. با فریز قیمت دلار سایر بازارها نیز از ثبات نسبی برخوردار بودند. بازار طلا علاوه بر نوسان دلار از رفت و برگشت اونس جهانی طلا نیز خط گرفت.

گفتنی است بازارهای مالی در دو هفته اخیر به بیشترین موضوعی که توجه نشان دادند موضوع انتخابات ریاست جمهوری بوده است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی مساله انتخابات و اینکه چه کاندیدایی پیروز شود نهایتا به بازارهای مالی روند خواهد داد. در این میان، رشد تقاضا نیز به اهرم دیگری برای ایجاد تحرک در بازار طلا تبدیل شده است.

در همین راستا، سهراب اشرفی کارشناس اقتصادی با تاکید بر نوسان بالای قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی هفته گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «در روزهای اخیر علاوه بر تاثیر افزایش قیمت دلار، رشد تقاضای خرید باعث افزایش قیمت در بازار طلا شده است. بعد از برگزاری انتخابات و روز نهم تیر، در صورتی که انتخابات یک مرحله‌ای شود نتیجه آن بر روند بازار فلز زرد اثرگذار است.»

وی با تاکید بر اینکه همه بازارها در انتظار نتیجه انتخابات هستند، اظهار داشت: «افراد مختلف با برنامه‌های متفاوتی کاندیدای ریاست جمهوری هستند و سرمایه‌گذاران به هر رویکردی توجه ویژه‌ای دارند؛ بنابراین نتیجه انتخابات اثر مستقیمی بر بازارهای مالی خواهد داشت.»

این فعال اقتصادی بیان کرد: «الان نمی‌توان پیش‌بینی کرد کدام کاندیدا قرار است انتخاب شود و بنابراین پیش‌بینی برای بازارها شدنی نیست.» اشرفی گفت: «نتیجه انتخابات و اینکه چه شخصی پیروز می‌شود از اهمیت زیادی برخوردار است. اینکه سیاست‌های دولت بعدی چیست، برای تعیین و تشخیص روند دلار در ماه‌های آینده مهم است.»

  سراشیبی قیمت رمزارزها ادامه دارد یا به پایان رسیده؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان