• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • آرمیتا پاویر، فعال دانشجوی محبوس در زندان تبریز: ظالم به مقصد نخواهد رسید!

آرمیتا پاویر، فعال دانشجوی محبوس در زندان تبریز: ظالم به مقصد نخواهد رسید!

پیام جوان: آرمیتا پاویر، فعال دانشجوی محبوس در زندان تبریز، در پیامی صوتی خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری و مسئولان جمهوری اسلامی، ضمن انتقاد شدید به وضعیت زنان در ایران، تاکید کرد که “ظالم به مقصد نخواهد رسید.”

نقد بی‌رحمانه وعده‌های انتخاباتی:

پاویر در این پیام صوتی، منتخبان شورای نگهبان را فاقد قدرت و توانایی برای اجرای وعده‌های خود دانست و آنها را صرفاً مجری قانونی “مملو از نقص و کمبود” خواند.

روایت دردناک از زندان‌های ایران:

این فعال دانشجویی، زندان تبریز و دیگر زندان‌های ایران را “آخر دنیا” برای زنان توصیف کرد و به وضعیت اسفبار زنانی که به اتهام قتل همسر در زندان هستند اشاره کرد. زنانی که “بارها به نهادهای شما پناه بردند اما دست خالی و ناامید برگشتند و در نهایت در دفاع مشروع از خود، قاتل و روانه زندان شدند.”

بی‌عدالتی و ریشه‌های اجتماعی جرم:

پاویر همچنین به معضل زنان و دختران نوجوانی که به دلیل فقر، ناچاری و یا فریب، سرقت یا قاچاق مواد مخدر می‌کنند، پرداخت و ریشه این مشکلات را در بی‌توجهی مسئولان و تبعیض گسترده در جامعه دانست.

تاکید بر آگاهی و امید به آینده:

این دانشجوی محبوس با اشاره به آگاهی روزافزون مردم و قدرت خداوند، ابراز اطمینان کرد که “ظالم و ظلم هرگز به مقصد نخواهند رسید.”

آرمیتا پاویر، نمادی از مقاومت:

آرمیتا پاویر، ۲۹ ساله، که پیش از این نیز سابقه بازداشت و حبس را داشته، بار دیگر به اتهام “توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام” به حبس محکوم شده و در زندان به سر می‌برد. او با اعتصاب غذای خود، بارها به احکام ناعادلانه و شرایط غیرانسانی زندان اعتراض کرده است.

  هرانا: تاکنون در اعتراضات ایران ۲۲۴ نفر به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند

سرکوب دانشجویان، ادامه دارد:

در ادامه اعتراضات سراسری “زن، زندگی، آزادی”، فشار بر دانشجویان، به ویژه دانشجویان زن، شدت یافته و بسیاری از آنها با دستگیری، احکام سنگین و آزار و اذیت روبرو شده‌اند.

آرمیتا پاویر، نمونه‌ای از شجاعت و عدالت‌خواهی دانشجویان ایران است که با وجود سرکوب‌ها، صدای خود را به گوش جهانیان می‌رساند.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان