• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • شیرین عبادی: انتخابات ریاست‌جمهوری، تلاشی برای گرم کردن تنور یخ‌زده

شیرین عبادی: انتخابات ریاست‌جمهوری، تلاشی برای گرم کردن تنور یخ‌زده

پیام جوان: شیرین عبادی، رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل، با اشاره به نزدیکی زمان انتخابات ریاست‌جمهوری اسلامی در ایران، نوشت: «جنگ نامزدهای ریاست‌جمهوری با یکدیگر، و چنگ و دندان نشان دادن‌شان نه برای اعلام وفاداری به مردم، که روشی برای تزریق گرما به تنور یخ‌زده انتخابات است» و تاکید کرد: «حنای بازیگران تکراری و فرسوده حکومت رنگ ندارد و بیش‌تر و پیش‌تر از همه‌ ما، خود به آن آگاهند.»

خانم عبادی در صفحه ایستاگرام خود با اشاره به این موضوع که انتخابات ریاست‌جمهوری «درست مدت کوتاهی پس از شکست تحقیرآمیز حکومت در جلب مشارکت مردم» در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان برگزار می‌شود، افزود: « میان ما و آن‌ها، بیش از این سیرک فاصله است. فاصله‌ فوق، محصول شناختی است که شهروندان ایرانی از سیاست‌مداران و تصمیم‌گیرندگان جمهوری اسلامی دارند.»

او تاکید کرد که «رد خون عزیزان ما از رفتار، کلام، دارایی و سلاح‌های آنان، هنوز خشک نشده است» و اضافه کرد: «برای ما حتی اهمیتی هم ندارد که نام مسعود پزشکیان که پیش از این رد صلاحیت شده بود، به یک باره از کلاه شعبده‌بازی شورای نگهبان خارج شده است.»

شیرین عبادی نوشت: «این‌که جواد ظریف با سال‌ها تجربه‌ سفیدشویی جنایات حکومت با کلامی پر از هیجان به حمایت از کاندیدای اصلاح‌طلب می‌پردازد هم مسئله‌ تازه‌ای نیست» و آن را «سناریویی نخ‌نما، کهنه و کسالت‌بار از خلق یک دوگانه‌ موقتی و بی‌اثر» توصیف کرد «تا بلکه جنب و جوشی به بار بیاورد و موجبات شادی علی خامنه‌ای فراهم شود.»

رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل نوشت: «به رأی ما نیازمندید؟ فرزندان‌مان را پس بدهید. تک‌تک چشم‌هایی که نابینا ساختید، جان‌هایی که در خیابان، آسمان، نیزار و زندان گرفتید را پس دهید. دختران‌مان که در بازداشت‌گاه، در ساختمانی نیمه‌کاره و در مترو به قتل رساندید، پس بدهید تا ما هم پای صندوق رأی بیاییم. اگر نمی‌توانید جان‌های از دست رفته را زنده کنید، قفل در زندان‌ها در اختیار شماست. تمام زندانیان سیاسی را آزاد کنید.»

  شیرین عبادی: جمهوری اسلامی، از روز اول به قدرت رسیدن حقوق بشر را نقض کرد

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان