مت ماهان و اهمیت پاکسازی کمپ‌های بی خانمان‌ها در رودخانه گوادالوپ

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، مت ماهان، شهردار سن حوزه، روز دوشنبه در پیاده‌رویی در امتداد رودخانه گوادالوپ، بر اهمیت پاکسازی کمپ‌های بی خانمان‌ها در این منطقه تأکید کرد. این اقدام در حالی انجام می‌شود که بحث‌های داغی در مورد نحوه هزینه کرد بودجه مسکن مقرون به صرفه در این شهر در جریان است.

شورای شهر سن حوزه اخیراً در اقدامی بحث‌برانگیز، ۲۵ میلیون دلار از بودجه مسکن مقرون به صرفه Measure E را به اسکان افراد بی‌سرپناه در پناهگاه‌های کوتاه‌مدت اختصاص داد. این تصمیم نگرانی حامیان مسکن را برانگیخته است که از کاهش سهم مسکن دائمی ابراز نگرانی می‌کنند.

ماهان در حین پیاده‌روی با تأکید بر لزوم پاکسازی آبراه‌ها و رسیدگی به مسائل انسانی، گفت: “هزاران نفر در خیابان‌ها و در نهرهای ما بدون هیچ حمایتی زندگی می‌کنند. مردم به ساختارهای اولیه و خدمات حمایتی نیاز دارند. این موضوع هم از نظر بشردوستانه و هم از نظر مالی اهمیت دارد.”

در جلسه‌ای که در ۱۱ جون در مورد تغییرات Measure E و بودجه شهردار برگزار شد، حامیان مسکن ضمن تأیید نیاز به حمایت از افراد بی‌خانمان، نسبت به اختصاص بودجه مسکن‌های ارزان‌قیمت بلندمدت در بحبوحه بحران مسکن ابراز تردید کردند.

لزلی زیگر از گروه “نمایش برای عدالت نژادی” گفت: “چه چیزی واقعاً یک جامعه را ایمن می‌کند؟ یک خانه دائمی و مقرون به صرفه برای همه، امنیت عمومی است. از بودجه Measure E برای مسکن دائمی مقرون به صرفه همانطور که در نظر گرفته شده استفاده کنید.”

ماهان در این پیاده‌روی تأکید کرد که شهر همچنان در حال سرمایه‌گذاری در مسکن دائمی ارزان‌قیمت است. وی افزود: “ما در حال سرمایه‌گذاری در انواع راه‌حل‌های موقت و انتقالی مسکن هستیم، اما به دنبال جایگزین‌های فوری به عنوان یک اقدام موقت هستیم.”

  جنگ بر سر نام فرودگاه! سانفرانسیسکو با تغییر نام فرودگاه اوکلند به دادگاه می‌رود!

به گفته شهردار، سن حوزه باید تا جون ۲۰۲۵ با قانون آب پاک مطابقت داشته باشد، زیرا کمپ‌های بی خانمان‌ها به آبراه‌ها آسیب رسانده‌اند. در صورت نقض این قانون، شهر با جریمه آلودگی بیش از ۶۰۰۰۰ دلار در روز به ازای هر آلاینده روبرو خواهد شد.

شورای شهر سن حوزه روز سه‌شنبه در مورد طرحی برای تأمین سرپناه برای صدها نفر از ساکنان بی‌خانمان در امتداد آبراه‌های شهر از طریق “محل‌های خواب امن” که شامل چادر، تختخواب و امنیت است، رأی خواهد داد.

ماهان گفت: “سرپناه‌های موقت برای رفع بحران بی خانمان‌ها ضروری هستند. مردم به ساختار اولیه و خدمات حمایتی نیاز دارند و ما مسئولیت ارائه آن را داریم.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان