• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • تعلیق طرح Meta برای استفاده از داده‌های شخصی کاربران در هوش مصنوعی

تعلیق طرح Meta برای استفاده از داده‌های شخصی کاربران در هوش مصنوعی

پیام جوان: به گزارش ایتنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت آمریکایی متا که در ۱۱ کشور اروپایی تحت پیگرد قانونی قرار دارد، طرح خود را برای استفاده از اطلاعات شخصی کاربرانش در برنامه هوش مصنوعی به حالت تعلیق درآورد.

کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند روز جمعه اعلام کرد که “متا برنامه خود را برای آموزش مدل زبان توسعه یافته خود با استفاده از محتوای عمومی به اشتراک گذاشته شده توسط بزرگسالان در فیس‌بوک و اینستاگرام در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا به حالت تعلیق درآورده است.”

“متا” از هفته گذشته توسط انجمن “Nuep” اتریش تحت فشار قرار گرفته است تا برای حفظ حریم خصوصی کاربران، از اجرای طرج مذکور جلوگیری کند.

در حالی که برخی از داده‌های عمومی قبلاً برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی مولد استفاده می‌شدند، متا، به گفته انجمن اتریش، تصمیم داشت پا را فراتر بگذارد و از تمام داده‌های میلیاردها کاربر جمع‌آوری‌شده از سال ۲۰۰۷ «به‌طور کامل» استفاده کند.

استفاده از این داده‌ها در چارچوب «فناوری هوش مصنوعی آزمایشی بدون هیچ محدودیتی» و به گفته «Noib»، بدون کسب اجازه کاربران است، با وجود اینکه رضایت کاربران طبق مقررات حفاظت از داده‌های عمومی اروپا، اجباری است.

 

 

  مذاکرات پیشرفته مایکروسافت برای خرید شرکت نیوآنس کامیونیکیشنز

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان