• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • تغذیه و سرطان: چه بخوریم تا از بازگشت سرطان جلوگیری کنیم؟

تغذیه و سرطان: چه بخوریم تا از بازگشت سرطان جلوگیری کنیم؟

پیام جوان: توصیه می شود چه افرادی که مبتلا به تومورهای سرطانی هستند و چه آن دسته که هیچ نشانه ای ندارند مواد غذایی پرخاصیتی که کارشان جلوگیری از عود سرطان است را حتما مصرف کنند.

به گزارش فرتاک، دانستن اینکه مبتلا به سرطان هستید برای هر شخصی استرس زا و نارحت کننده است حتی اگر کشنده نباشد، در کل بیماری باعث استرس، افسردگی و عصبانیت می شود ولی چاره ای نیست و اتفاقی است که رخ داده و بهتر است باید اجازه دهید پزشک درمانتان کند.

بخشی از روند و پروسه درمان تمام بیماران مبتلا به تومورهای سرطانی تغذیه است که شامل بخور نخورهایی می شود خوشبختانه مطالعات نشان داده غذاهایی هستند که از شیوع سلولهای سرطانی جلوگیری می کند و در این مطلب به این مواد غذایی که برای جلوگیری از عود سرطان تجویز می شوند اشاره خواهیم کرد.

برای جلوگیری از عود سرطان چی بخوریم؟
کارشناسان تغذیه پیشرفت های زیادی در ۱۰ سال اخیر کرده اند و بیشتر می توانند مواردی را برای کنترل سلامتی ارائه دهند. این غذاها اغلب از سرطان و شیوع سلولهای سرطانی جلوگیری می کنند.

جلوگیری از عود سرطان با توت فرنگی
توت فرنگی حاوی فراوانی اسید و آنتی اکسیدان است که در جلوگیری سرطان و زیبایی پوست، بافت های سینه، ریه و مثانه موثر است. خوردن مقدار زیاد توت فرنگی باعث اپوپتوز می شود که سلولهای سرطانی را ضعیف و حتی از بین می برد.خوردن روزانه یک فنجان توت فرنگی بسیار عالی است کارشناسان تغذیه بیان می کنند توت فرنگی محافظ قلب است و خاصیت ضد التهابی و ضدسرطانی دارد و جزو سالم ترین غذاهاست.

  عوارض خوابیدن روی شکم

گوجه پخته نسخه ای است برای جلوگیری از عود سرطان
اگرچه می توانید گوجه خام بخورید اما گوجه پخته توانایی بیشتری در مبارزه با سلولهای سرطانی دارد. همه ی گوجه فرنگی ها خاصیت مبارزه با سرطان را دارند چون حاوی لیکوپن هستند که با حرارت دیدن بیشتر دراختیار بدن قرار می گیرد. لیکوپن رشد سلولهای سرطانی را کاهش داده و اگر با درمان های دیگر همراه باشد شانس بهبود افزایش می یابد. جان سالج بیان می کند فیتو کیمیکال لکوپن بهترین راه مبارزه با بیماری است و از سرطان پروستات جلوگیری می کند.

کلم هم برای جلوگیری از عود سرطان مفید است
کلم حاوی موادی بنام برسیسین است که درمبازه با سلولهای سرطانی موثر و این ماده در کلم بروکلی و گل کلم بیشتر موجود است. برای مبارزه و جلوگیری از سرطان سینه هفته ای سه بار نصف فنجان کلم میل کنید که بسیار موثر است.

جلوگیری از عود سرطان با ماهی کفشک
نوعی ماهی است که مثل سایر ماهی ها حاوی امگا ۳ و اسیدهای چرب است که از التهاب و حملات قلبی جلوگیری می کند ماهی از سرطان جلوگیری و مانع شیوع سلولها می شود. بجای میگو می توانید غذاهای دریایی دیگر مثل سالمون، ساردین، کفشک و روغن ماهی نیز استفاده کنید. ماهی کفشک در درمان وجلوگیری از سرطان روده موثراست زیرا سیستم ایمنی بدن را بالا می برد پس حتما هفته ای یکبار از این ماهی میل کنید.

کنگر سبزی مناسب برای جلوگیری از عود سرطان
کنگرحاوی مقدار فراوانی آنتی اکسیدان است که از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می کند. این سبزی برای جلوگیری از پروستات و سرطان سینه خون موثر است و وقتی بطور منظم از این غذاها بخورید از سایر بیماری ها جلوگیری کرده اید به همین منظور روزانه یک فنجان کنگربخورید تا از انتشار سلول های سرطانی در بدن جلوگیری کرده باشید.

  فواید فوق العاده چای برای پیشگیری از پیری

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان