• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • پیش‌بینی بازار طلا: تاثیر نوسانات طلای جهانی بر قیمت سکه

پیش‌بینی بازار طلا: تاثیر نوسانات طلای جهانی بر قیمت سکه

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار طلا و سکه در حالی به استقبال آخرین روز کاری هفته خواهد رفت که قیمت‌ها در پایان معاملات روز چهارشنبه طبق پیش‌بینی‌ها سیگنال افزایشی را از آمریکا گرفتند و از محدوده رنج خارج شدند. قیمت سکه تمام که در آغاز معاملات روز گذشته رنج بود و در سطح ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان جا خوش کرده بود، پس از اعلام آمار داده های تورمی آمریکا در ماه می و افزایش قیمت اونس طلا، از این محدوده خارج شد و در نهایت بازار را با نرخ ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی بست. قیمت این فلز گرانبهای داخلی در معاملات پشت خطی هم روند افزایشی را تداوم بخشید و با عبور از مرز مهم ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ۴۰ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان قیمت خورد. به گزارش اقتصادنیوز، انتشار آمار تورم آمریکا در ساعاتی از شب گذشته قیمت اونس را تا سقف ۲۳۳۹ بالا برد اما با سخنرانی جروم پاول و نگه داشتن نرخ بهره فدرال رزرو در ۵٫۵ درصد، اونس دنده عقب گرفت و در لحظه تدوین این گزارش ۲۳۱۲ دلار قیمت خورد.

روز گذشته همچنین قیمت دلار در جریان معاملات هر چه برای ورود به محدوده مقاومتی تلاش کرد به در بسته خورد و کاهش قیمت درهم باعث شد تا در ۵۸ هزار و ۸۵۰ تومان بسته شود. البته برخی از معامله‌گران ادعا کردند که بازار دلار هم از نوسان انس طلا بی‌نصیب نماند و با افزایش ارزش طلای جهانی، قیمت دلار هرات به سمت ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان خیز برداشت اما به دلیل بازگشت اونس از محدوده مقاومت، این روند ادامه پیدا نکرد. قیمت دلار هرات در معاملات فردایی هم افزایشی را تجربه نکرد و در ۵۸ هزار و ۷۸۰ به کار خود پایان داد.

  وضعیت طلا و سکه در بازار داخلی ایران

معامله گران در جریان معاملات امروز به دلیل نوسانات محدود دلار و استراحت آن، چشم به اونس دوخته اند و معتقدند در صورت تداوم روند صعودی طلای جهانی در جریان معاملات امروز قیمت سکه هم مسیر افزایشی روز گذشته را ادامه خواهد. به گزارش اقتصادنیوز، این گروه بر این باورند که سکه شب گذشته توانسته مرز مقاومتی ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است را لمس کند و در صورتی که بتواند امروز در جریان معاملات بالای این مرز تثبیت دهد، وارد محدوده افزایشی خواهد شد و رشد قیمت را تجربه خواهد کرد.

سکه پیش از این چندین بار توانسته با تثبیت بالای مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، رشد قیمت را تجربه کند و براساس ادعای معامله گران اگر امروز هم شاهد این اتفاق باشیم، محدوده مقاومتی ۴۰ میلیون ۶۰۰ هزار تومان تا ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در دسترس خواهد بود.

همچنین برخی دیگر از فعالان بازار با اشاره به مثبت شدن حباب طلای آبشده در جریان معاملات روز گذشته، معتقدند که با توجه به روند قیمت اونس به عنوان یکی از مولفه های مهم و اثرگذار بر قیمت سکه، در صورت افزایشی شدن قیمت طلای جهانی، بالا رفتن قیمت این فلز گرانبهای داخلی محتمل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان