تغییر فاز قیمت سکه در بازار تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه در دو روز گذشته شاهد رشد پلکانی قیمت سکه تمام است .به عبارتی دیگر این فلز گران بهای داخلی روز سه شنبه ۳ پله صعود کرد و از مرز ۴۴ میلیون تومان به محدوده ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

این پایان ماجرا نبود و در روز چهارشنبه هم سکه بازان سه پله دیگر بالا رفتند. بر این اساس آن‌طور که سایت اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده هر قطعه سکه تمام در عصر چهارشنبه ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نرخ گذاری شد.

به نظر می رسد یکی از مهمترین خبرهایی که همچنان در بازار دست به دست می شود اخبار خاورمیانه است.فعالین بازار معتقدند سیگنال های که از این منطقه ارسال می شود یکی از مولفه های تاثیر گذار بر روی قیمت هاست.

البته در معاملات پشت خطی شب گذشته یک نکته مهم مورد توجه سکه بازان قرار گرفته بود. طبق اعلام سایت ها قیمت اونس طلا که پیش از تلافی حمله موشکی دمشق توسط ایران رکوردهای تازه ای را ثبت کرده بود‌ یا فروکش کردن تب هیجانی اخبار خاورمیانه در سرازیری قرار گرفت ‌و شب گذشته در حدود ۲ هزارو ۳۷۴ دلار به فروش رسید که در مقایسه با روز قبل تقریبا ۱۰ دلار کاهش را نشان می دهد.

از سوی دیگر فارغ از افت قیمت طلا، بررسی ها حکایت از کاهش قیمت نفت در بازار جهانی دارد. فعالان اقتصادی می گویند که عقب نشینی همزمان طلا و نفت نشان می‌دهد سطح ریسک خاورمیانه در کوتاه‌مدت پایین آمده و این اتفاق در کاهش قیمت ها منعکس شده است.

  علامت سلطان عمانی به بازار دلار تهران؟

تحلیلگران اقتصادی برای بازار امروز هم قیمت سکه را دو سناریو پیش بینی کرده اند.نخست اینکه بازار همچنان شاهد رشد هیجانی و پلکانی قیمت هاست. دوم اینکه با توجه به کاهش قیمت اونس طلا جناج افزایشی بازار سکه در مسیر صعود با چالش همراه شود. به عقیده آن ها در صورتی که سناریو اول رخ دهد سکه ممکن است به سمت ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت کند. در غیر این صورت با توجه با کاهش قیمت طلای جهانی احتمال عقب نشینی تا پله سوم کانال ۴۴ میلیون تومان وجود دارد. البته عده ای دیگر هم می گویند که سکه بازان به نوسانات بازار ارز توجه بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان