• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • قیمت سکه امروز ۸ فروردین ‍۱۴۰۳ در بازار تهران

قیمت سکه امروز ۸ فروردین ‍۱۴۰۳ در بازار تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، این روزها در حالیکه به دلیل تعطیلات نوروز روند معاملات بازار ارز تهران به حالت نیمه تعطیل در آمده و‌ معاملات به کندی پیش می‌رود؛ اما بازار طلا و سکه فعالیت خود را از سر گرفته است و قیمت‌ سکه تمام پس از گذشت نخستین هفته از بهار ۱۴۰۳، روند صعودی را نسبت به آخرین معاملات سال گذشته تجربه کرده است.

سکه تمام در روزهای‌ پایانی سال گذشته، حدود ۳۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان‌ قیمت خورد و‌ در حال حاضر در سایت اتحادیه طلا و جواهر در بازه قیمتی ۳۹ میلیون تا ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

این در حالیست که قیمت طلای جهانی‌ رشد قابل توجهی در روزهای اخیر ثبت کرده و به ۲۱۹۴ دلار رسیده است، روندی که در در بامداد امروز چهارشنبه ۸ فروردین تغییر کرد و نزولی شد تا ارزش هر اونس بر روی ۲۱۸۰ دلار‌ قرار بگیرد و نسبت به روز‌ قبل ۱۴ دلار ریزش داشته باشد.

در چنین شرایطی برخی از تحلیلگران‌ اقتصادی با اشاره به نوسان کاهشی قیمت طلای جهانی، معتقدند این روند قیمت‌ سکه تمام را‌‌ تحت تاثیر قرار خواهد داد و به تبع آن قدرت جناح کاهشی بازار‌‌ سکه تقویت خواهد شد. با این حال گروهی دیگر از کارشناسان ‌به ثبات نسبی قیمت‌ سکه در جریان معاملات امروز بازار امیدوارند.

فنی‌های بازار معتقدند در حال حاضر سکه مرز‌ ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و در گام بعدی برای رسیدن به مرز ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تلاش خواهد کرد. با این حال برخی هم اعتقاد دارند در صورتی که بازارساز وارد عمل شود و سکه تحت تاثیر طلای جهانی قرار بگیرد؛ احتمال عقب‌نشینی فلز گران‌بهای داخلی به کانال ۳۸ میلیون تومان وجود دارد.

  افت ارزش رمزارزهای برتر - بیت کوین در کانال ۲۲ هزار دلار

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان