• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تمدید بازداشت موقت محمدحسین سپهری و عدم موافقت با مرخصی فاطمه سپهری

تمدید بازداشت موقت محمدحسین سپهری و عدم موافقت با مرخصی فاطمه سپهری

پیام جوان: اصغر سپهری از «تمدید بازداشت موقت» برادرش، محمدحسین سپهری، برای «بار ششم» و مخالفت دادستان مشهد با مرخصی خواهرش، فاطمه سپهری، به رغم بیماری و «درد شدید» دستانش خبر داد.

این عضو خانواده زندانیان سیاسی روز پنجشنبه ۲۴ اسفند در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که بازپرس شعبه ۹۰۳، علی سلیمانی‌مارشک، «با وجود اتمام بازجویی‌ها» برای بار ششم بازداشت موقت محمدحسین سپهری را تمدید کرده است.

به نوشته اصغر سپهری، در حالی‌که برادرش از «فشار خون بالا و آرتروز کمر و گردن» رنج می‌برد همچنان او را در زندان نگه می‌دارند.

محمدحسین سپهری در تاریخ ۶ مهرماه در جریان پیگیری عمل جراحی قلب خواهرش، فاطمه سپهری، در بیمارستان قائم مشهد بازداشت شد.

این زندانی سیاسی که نزدیک به ۱۷۰ روز در بازداشت موقت در زندان وکیل‌آباد مشهد بسر برده با اتهامات «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مواجه است.

اصغر سپهری همچنین به مخالفت دادستان مشهد، محمدحسین درودی، با درخواست مرخصی خواهرش، فاطمه سپهری، در ماه رمضان خبر داده و نوشته: «خواهرم از درد شدید در هر دو دست‌اش به شدت ناراحت است.»

این در حالی است که به نوشته اصغر سپهری، خواهرش «بعد از عمل جراحی قلب باز در ۷مهرماه، در تاریخ ۱۵ مهرماه از بیمارستان به زندان منتقل شد و با مرخصی درمان او موافقت نشد.»

خسرو علیکردی، وکیل فاطمه سپهری که اکنون در زندان بسر می‌برد، پیشتر در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه درباره در خطر بودن جان موکلش در زندان هشدار داده و خواستار «آزادی درمانی» او شده بود.

محمدحسین سپهری و فاطمه سپهری، فعالان سیاسی زندانی، از امضاکنندگان درخواست استعفای علی خامنه‌ای بشمار می‌روند.

  بازداشت و آزادی یک برادر و تمدید بازداشت برادر دیگر؛ وخامت حال فاطمه سپهری در زندان

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان