• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • چلسی باید ۱۲۰ میلیون یورو از فروش بازیکنانش‌ درآمد داشته باشد تا شامل جرایم فرپلی مالی لیگ برتر نشود

چلسی باید ۱۲۰ میلیون یورو از فروش بازیکنانش‌ درآمد داشته باشد تا شامل جرایم فرپلی مالی لیگ برتر نشود

پیام جوان: به گزارش “ورزش سه”، رقبای چلسی در لیگ برتر بر این باورند که تیم مائوریسیو پوچتینو باید قبل از ۳۰ ژوئن به اندازه ۱۲۰ میلیون یورو از فروش بازیکنانش درآمد داشته باشد تا شامل جرایم قوانین فرپلی مالی نشود.

مقررات فرپلی مالی لیگ برتر در ماه‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. بر همین اساس از اورتون ۱۰ امتیاز کسر شد، اگرچه این مجازات در دادگاه تجدیدنظر به ۶ امتیاز کاهش یافت. باشگاه‌های لیگ برتری اجازه دارند ۱۳۰ میلیون یورو در هر فصل هزینه کنند و پایان هر سال حسابداری ۳۰ ژوئن است.

در همین حال، از زمانی که چلسی در ماه می ۲۰۲۲ توسط کنسرسیومی به رهبری تاد بولی خریداری شد، آبی‌ها بیش از یک میلیارد یورو در بازار نقل و انتقالات خرج کرده‌اند. آن‌ها با استفاده از استهلاک برای پرداخت هزینه‌ها طی چندین سال و با امضای قراردادهای طولانی بازیکنان، هزینه‌ها را اندکی تقسیم کردند، اما آبی‌ها با این وجود باز هم بیشترین هزینه را در بین تیم‌های لیگ برتری برتر دارند.

طبق گزارش تلگراف، رقبای اصلی چلسی معتقدند که آبی‌ها باید قبل از پایان ماه ژوئن، نزدیک به ۱۲۰ میلیون یورو از فروش بازیکنان خود درآمد کسب کنند تا با مجازات احتمالی روبرو نشوند. با این حال، این گزارش بیان می‌کند که چلسی این ادعا را رد کرده و در عوض معتقد است فروش بازیکنان قبل از ۳۰ ژوئن فقط در نتیجه برنامه‌ریزی برای جذب بازیکنان بیشتر است.

با این وجود، آن‌ها هنوز هم به احتمال زیاد در تابستان امسال چندین ستاره را می‌فروشند. چلسی قبل از ۳۰ ژوئن سال گذشته با فروش ستاره‌هایی مانند متئو کواچیچ، کای هاورتز و ادوارد مندی حدود ۱۵۰ میلیون یورو به دست آورده بود. آن‌ها سپس ۱۲۰ میلیون یورو بیشتر از طریق خروج میسون مانت، کریستین پولیشیچ و اتان آمپادو پس از یکم جولای کسب کردند.

  رئال مادرید به دنبال جذب کای هاورتز و ریس جیمز، دو بازیکن چلسی

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان