• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • گوشی S24 سامسونگ، یک دوره جدید در فناوری‌های هوش مصنوعی

گوشی S24 سامسونگ، یک دوره جدید در فناوری‌های هوش مصنوعی

پیام جوان: سامسونگ قصد دارد برای آخرین سری گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود، با بکارگیری مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید، به رشد دو رقمی دست یابد.

به نقل از ایتنا، این امر پس از آن صورت می‌گیرد که بزرگترین شرکت کره جنوبی روز چهارشنبه خانواده محصولات Galaxy S24 را معرفی کرد که آخرین نسخه رقیب مستقیم آن برای دستگاه iPhone 15 است. این دستگاه‌ها شامل ترجمه صوتی و متنی داخلی برای تماس‌ها و یک ابزار جستجوی جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با ضربه زدن بر روی ترکیب‌های هوش مصنوعی گوگل، یک تصویر را در تلفن مشخص کنند تا اطلاعات مرتبط را بگیرند.

سامسونگ که سال گذشته عنوان پرفروش‌ترین برند تلفن در جهان را که از سال ۲۰۱۰ در اختیار داشت، از دست داد، در تلاش است تا بر اپل پیروز شود، زیرا به دنبال به دست آوردن پیشتازی زودهنگام در رقابت برای ادغام هوش مصنوعی است.

به گفته TM Roh، رئیس تجارت موبایل سامسونگ، این هدف بلندپروازانه افزایش قابل توجه فروش گوشی پرچمدار را برای خود تعیین کرد و رویکردی ترکیبی برای ترکیب فناوری‌های هوش مصنوعی خود با فناوری‌های گوگل در پیش گرفته است.

وی در مصاحبه‌ای با بلومبرگ نیوز در سن‌حوزه کالیفرنیا گفت: آنچه در نهایت اهمیت دارد تجربه کاربر است. ما همیشه آماده همکاری با شرکای خود در زمینه‌های جدید در صنعت موبایل هستیم.

مشارکت یک عنصر کلیدی در جهت‌گیری سامسونگ خواهد بود. این شرکت در گذشته از نزدیک با مایکروسافت پشتیبان OpenAI کار کرده و قرارداد بلندمدتی با گوگل بر سر سیستم عامل اندروید خود دارد. سامسونگ و گوگل امسال را با اعلام این که در رقابت با AirDrop اپل با متحد شدن حول یک ویژگی اشتراک‌گذاری سریع اندروید، کپی‌کاری را کاهش خواهند داد، آغاز کردند.

  موبایل ریزر۳ موتورلا، یک پرچمدار با نمایشگر AMOLED تاشو

این شرکت فناوری کره‌ای که بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه‌های حافظه در جهان است، سال ۲۰۲۳ را صرف جذب بینش کاربران خود و طراحی ویژگی‌ها و افزوده‌های جدید هوش مصنوعی کرد تا جذابیت آخرین نسل دستگاه‌های خود را افزایش دهد. در حالی که هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مدت‌هاست در تلفن‌ها استفاده می‌شوند، ظهور ابزارهایی مانند ChatGPT OpenAI منجر به عجله برای ارائه خدمات پیچیده‌تر مستقیماً روی دستگاه‌های مردم شده است.

روه گفت که برنامه‌های سامسونگ به گوشی‌های جدید محدود نمی‌شود، چرا که این شرکت قصد دارد در نیمه اول سال جاری میلادی ویژگی‌های هوش مصنوعی را به برخی از مدل‌های قبلی خود در سری گلکسی اس معرفی کند. این شرکت در سال گذشته رشد دو رقمی را بین گلکسی اس ۲۲ و نسل اس ۲۳ ثبت کرد که آن را نسبت به توانایی خود برای تکرار این دستاورد مطمئن‌تر می‌کند.

اما بازار جهانی گوشی‌های هوشمند سال‌هاست که راکد بوده و سال گذشته دوباره کاهش یافته است. طبق برآورد IDC، محموله‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۳، با ۱۳.۶ درصد کاهش مواجه بوده است. Roh انتظار دارد که هر دو در سال ۲۰۲۴ دوباره به حرکت در آیند، زیرا ظهور هوش مصنوعی هیجان بسیار مورد نیاز را برای این دسته به ارمغان می‌آورد. وی افزود که بسیاری از مصرف‌کنندگان نیز قرار است به دنبال رونق فروش در سال ۲۰۲۱ ارتقاء دهند و چرخه معمول ارتقا در حال حاضر حدود سه سال است.

مانند برخی تخمین‌های بازار، Roh انتظار دارد که فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سال جاری حدود ۵ تا ۶ درصد افزایش یابد، اگرچه او امیدوار است که با دستگاه‌های جدید سامسونگ به توافق برسد.

  توقف فعالیت چندین تولیدکننده بزرگ تجهیزات تسلا و اپل در چین

روه گفت: «S24 فقط آغاز یک دوره جدید است که فناوری‌های هوش مصنوعی به جریان اصلی تبدیل می‌شوند. ما امیدواریم که به احیای صنعت جهانی موبایل کمک کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان