هیئت CSU افزایش 6 درصدی شهریه در طی چند سال را تصویب کرد

پیام جوان: به گزارش کی تی وی یو، هیئت امنای دانشگاه ایالتی کالیفرنیا روز چهارشنبه به اتفاق آرا به افزایش 6 درصدی شهریه سالانه در یک دوره پنج ساله رای داد.

این افزایش شهریه از پاییز آینده برای دانشجویان سیستم دانشگاه ایالتی کالیفرنیا (CSU) اعمال خواهد شد و تا پایان سال تحصیلی 2028-2029 تمدید خواهد شد.

هزینه شهریه تمام وقت برای هر دانشجو و هر ترم 5742 دلار است. در پایان دوره افزایش، هزینه های تحصیل نزدیک به 2000 دلار بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد افزایش شهریه اعتراضات را در پردیس لانگ بیچ CSU و سایر پردیس ها در بزرگترین سیستم دانشگاه دولتی کشور برانگیخت.

رئیس CSU خاطرنشان کرده است که این سیستم بیش از یک دهه است که از افزایش شهریه خودداری کرده است و این تصمیم و درآمد اضافی آنها را قادر می سازد تا غرامت بیشتری را برای اساتید و مربیان فراهم کنند.

سیستم CSU نیز با شکاف بودجه 1.5 میلیارد دلاری مواجه است.

برای 460000 دانشجوی کارشناسی، این به معنای افزایش سالانه 340 تا 400 دلار برای هر نفر است.

تا سال 2029، شهریه CSU نسبت به نرخ های فعلی 33 درصد افزایش خواهد یافت.

مذاکرات قرارداد بین اساتید CSU و دانشگاه در حال حاضر به بن بست رسیده است اما با این وجود، آنها مخالف افزایش شهریه هستند و استدلال می کنند که سیستم دانشگاهی باید از ذخایر خود استفاده کند تا به آنها حقوق بیشتری بدهد.

مدیران CSU معتقدند که 60 درصد از دانشجویانی که کمک مالی و کمک هزینه دریافت می کنند، افزایش شهریه را تجربه نخواهند کرد. با این حال، این نشان می دهد که 40 درصد باقی مانده که در مجموع بیش از 200000 دانشجو هستند، بار مالی جدید را متحمل خواهند شد.

  قانون جدید شورای شهر سن حوزه برای ریختن زباله: جریمه تا 10 هزار دلار

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان