• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • خواص جالب این میوه برای کاهش کلسترول بد خون

خواص جالب این میوه برای کاهش کلسترول بد خون

پیام جوان: آووکادو یکی از میوه های بسیار مغذی است که تاکنون درباره خواص آن زیاد صحبت شده است، یکی دیگر از خواص این میوه کاهش کلسترول بد خون است که در ادامه به آن اشاره می شود.

به گزارش فرتاک، محققان دریافتند مصرف روزانه یک عدد آووکادو با کاهش میزان کلسترول بد LDL در افراد چاق یا دارای اضافه وزن مرتبط است.

پنی کریس اترتون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: “ما توانستیم نشان دهیم زمانیکه افراد یک عدد آووکادو به رژیم غذایی شان اضافه کردند دارای ذرات کمتر LDL نسبت به قبل از رژیم شان بودند.”

وی در ادامه می افزاید: “ما دریافتیم زمانیکه ذرات LDL اکسید می شوند زنجیره ای از واکنش ها آغاز می شود که موجب تشکیل پلاک های در دیواره عروق خونی شده و تصلب شریان اتفاق می افتد. اکسایش برای بدن خوب نیست، حال اگر بتوان از طریق مصرف مواد خوراکی از بدن در این زمینه محافظت کرد بسیار عالی است.”

محققان در این مطالعه ۴۵ شرکت کننده دارای اضافه وزن یا چاق را مورد مطالعه قرار دادند. بعد از ۵ هفته رژیم غذایی آووکادو، محققان مشاهده کردند میزان کلسترول LDL اکسیدشده در شرکت کنندگان نسبت به قبل از رژیم کمتر بود. همچنین میزان آنتی اکسیدان لوتئین در آنها به مراتب بیشتر بود.

به گفته اترتون، “وجود لوتئین بیشتر از اکسیدشدن LDL جلوگیری می کند.”

به گفته محققان، آووکادو سرشار از چربی های سالم، کاروتنوئیدها (مفید برای سلامت چشم ها) و سایر مواد مغذی هستند.

 

 

 

 

 

  نقش این خوراکی‌ها در بی‌خوابی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان