• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • این مواد غذایی به جبران کمبود ویتامین B کمک می‌کنند

این مواد غذایی به جبران کمبود ویتامین B کمک می‌کنند

پیام جوان: ویتامین های گروه B به سلول‌ها کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند، از مغز و قلب محافظت کنند، از سیستم ایمنی حمایت کنند و حتی می‌توانند خلق و خو و سطح انرژی را بهبود بخشند.

به گزارش فرتاک، طبق گفته محققان هاروارد، ویتامین های B به آنزیم ها کمک می کنند تا وظایف خود را انجام دهند، از جمله آزاد کردن انرژی از کربوهیدرات ها و چربی برای تجزیه اسیدهای آمینه و حمل اکسیژن و مواد مغذی در سراسر بدن.

دو مورد از ضروری ترین این گروه از ویتامین ها، B۶ و B۱۲ هستند.

ویتامین B۶ (پیریدوکسین) در بسیاری از غذاها یافت می شود، اما به غذاها و مکمل ها نیز اضافه می شود. B۶ کوآنزیمی است که به بیش از ۱۰۰ آنزیم کمک می کند تا عملکردهای مختلفی از جمله تجزیه پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها را انجام دهند.

در همین حال، ویتامین B۱۲ (کوبالامین) در گوشت و ماهی یافت می شود. همچنین می توان آن را به غذاها یا مکمل ها اضافه کرد. این ماده برای ساخت گلبول های قرمز و DNA مورد نیاز است و همچنین در عملکرد و رشد سلول های عصبی و مغز نقش دارد.

B۶ به حفظ سطح نرمال آمینو اسید هموسیستئین کمک می کند که سطوح بالای آن می تواند باعث مشکلات قلبی شود. B۶ همچنین از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند و مغز را سالم نگه می دارد.

مطالعه اخیر نشان داد که مصرف مکمل های ویتامین B۶ حتی ممکن است به تسکین افسردگی و اضطراب کمک کند.

«دیوید فیلد»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه ریدینگ بریتانیا، گفت: «عملکرد مغز متکی بر تعادل ظریف بین نورون‌های تحریک‌کننده‌ای است که اطلاعات را به اطراف منتقل می‌کنند و نورون‌های بازدارنده که از فعالیت‌های گریزنده جلوگیری می‌کنند. ویتامین B۶ به بدن کمک می‌کند پیام‌رسان شیمیایی خاصی تولید کند که تکانه‌ها را در مغز مهار می‌کند و مطالعه ما این اثر آرام‌بخش را با کاهش اضطراب در میان شرکت‌کنندگان مرتبط می‌داند.»

  با مصرف این دارو روند پیشرفت آلزایمر را کاهش دهید

مقدار توصیه شده رژیم غذایی B۶ برای مردان ۱۴ تا ۵۰ ساله ۱,۳ میلی گرم است. برای افراد ۵۱ ساله و بالاتر، ۱.۷ میلی گرم است. برای زنان ۱۴ تا ۱۸ ساله، ۱.۲ میلی گرم است. برای زنان ۱۹ تا ۵۰ ساله ۱.۳ میلی گرم و برای زنان ۵۱ سال و بالاتر ۱.۵ میلی گرم است. در دوران بارداری و شیردهی، مقدار آن به ۲ میلی گرم افزایش می یابد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان