برگشت سکه به کانال ۲۲ میلیونی

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه در نیمه اول معاملات نقدی روز گذشته در سرازیری قرار گرفت و به سمت پایین حرکت کرد.

برگشت سکه به کانال ۲۲
سایت اتحادیه طلا و ارز روز گذشته اعلام کرد فلز زرد رنگ داخلی کانال ۲۳ میلیون تومان را از دست داد و تا سطح ۲۲ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان عقب نشینی کرده بود. این درحالی بود که در روزهای گذشته سکه بازان قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را هم در کارنامه خود ثبت کرده بودند.

بررسی های به عمل آمده از هسته مرکزی بازار نشان می دهد در نیمه اول معاملات نقدی دیروز قیمت دلار وارد فاز نزولی شده بود و همین امر باعث شد سکه بازان در واکنش به این امر آرایش نزولی به خود بگیرند.

در نیمه دوم معاملات دیروز قیمت دلار نسبت به نیمه اول روز بالاتر معامله شد. در واقع نرخ دلار رنج شد و همین امر موجب شد سکه هم رنج شود. به عبارت دیگر عصر دیروز معامله گران شاهد کامبک قیمت دلار و سکه بودند.

پیش بینی قیمت سکه امروز
در شرایط فعلی فعالان بازار معتقدند در صورتی که در روز جاری نرخ دلار کاهشی نشود و سکه محدوده ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را حفظ کند این امر ممکن است موجب حرکت قیمت سکه به سمت نیمه کانال ۲۳ میلیون تومان شود.

با این حال عده ای دیگر می گفتند اگر مرز مقاومتی ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از دست برود احتمال برگشت به کانال ۲۲ میلیون و سطح ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هم محتمل خواهد بود.

  واکنش مثبت بیت کوین به اظهارات ایلان ماسک: قیمت بیت کوین وارد مسیر صعودی شد

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای محدوده ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باقی بماند، افزایشی ها بار دیگر قدرت خواهند گرفت. سکه تمامی برای اینکه به مسیر نزولی برگردد، باید کف ۲۲ میلیون تومان را از دست بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان