• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • روایت جدید قوه قضائیه جمهوری اسلامی با انتشار تصاویری از حسن فیروزی

روایت جدید قوه قضائیه جمهوری اسلامی با انتشار تصاویری از حسن فیروزی

پیام جوان: قوه قضائیه جمهوری اسلامی با انتشار تصاویری، از بازداشت حسن فیروزی خبر داد و اعلام کرد وی همان فردی است که «رسانه‌های ضد انقلاب با انتشار تصاویر و فایل‌ صوتی منتسب به او مدعی شده بودند در آستانه اعدام قرار داد و براثر شکنجه به کما رفته است».

به نقل از رادیو فردا، آن‌طور که وب‌سایت رسمی قوه قضائیه ایران، میزان اعلام کرده، فیروزی در «جنوب کشور و حین فرار از مرزهای آبی نزدیک جزیره قشم دستگیر شد».

در این گزارش آمده که فیروزی، «خودش بنا به درخواست شبکه‌های رسانه‌ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داد».

مرکز رسانه قوه قضائیه، فیروزی را «بدهکاری» معرفی کرده که برای «فرار» از طلبکاران، «سناریوی» بازداشت و شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی را طراحی کرده است.

خبرگزاری میزان در عین حال به نقل از آقای فیروزی نوشته که «من حتی یک روز هم در پی حوادث اخیر کشور دستگیر نشده و در بازداشت نبوده‌ام. هیچ جای بدنم کبود نیست و هیچ گاه تحت شکنجه قرار نگرفته‌ام».

قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرده که حسن فیروزی به تهران منتقل شده و اتهام «تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب» وی تفهیم شده است.

پس از انتشار تصاویر و فایل صوتی منتسب به حسن فیروزی مبنی بر شکنجه در زندان و صدور حکم اعدام برای وی، مرکز رسانه قوه قضائیه ۲ بهمن در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که چنین فردی «در هیچ کدام از زندان‌های ایران در بازداشت یا گذران دوران محکومیت نیست».

  رسیدگی به اتهام شکنجه علیه رئیس اینترپل توسط دادستانی فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان