• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • شرط مهم برای ورود سکه به کانال بالاتر

شرط مهم برای ورود سکه به کانال بالاتر

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه تمام در آخرین روزهای هفته قبل کانال شکنی کرد. آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت هر قطعه سکه تمام روز پنجشنبه گذشته وارد کانال ۲۳ میلیون تومان شد و در واپسین ساعات معاملات نقدی روز مذکور به سطح ۲۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان‌نزدیک شده بود.

فعالان بازار سکه معتقدند با وجود حباب قابل توجه سکه و فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه سکه بازان تحت تاثیر افزایش قیمت دلار و خوشبینی نسبت به احتمال رسیدن طلای جهانی به مرز ۲۰۰۰ دلار دست به خرید زدند.

در شرایط فعلی به نظر می رسد سکه بازان روند قیمت دلار در ابتدای هفته جاری را به دقت زیر نظر خواهند گرفت.

در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز به مسیر صعودی روزهای پایانی هفته قبل ادامه دهد احتمال رشد قیمت سکه هم محتمل خواهد بود.

شرط مهم برای ورود سکه به کانال بالاتر
برخی از سکه بازان می گفتند در صورتی که قیمت سکه به مرز حساس ۲۳میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد و بالای این محدوده باقی بماند این امر ممکن است موجب ورود خریداران جدید به بازار شود و زمینه‌ی ورود سکه به کانال بالاتر هم ‌فراهم شود.

البته در درشرایطی که ۵۰ هزار ربع سکه در روزهای گذشته در بورس کالا عرضه شد، بانک مرکزی اعلام کرده به زودی فروش انواع سکه را با همین روش از سر خواهد گرفت.

عده‌ای از فعالان بازار با اشاره به این موضوع می‌گویند این امر ممکن است معامله گران سکه را محتاط کند و آنها تا اعلام جزئیات جدید از این عرضه بی گدار به آب نزنند.

  قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی ایران - ۲۴ خرداد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان