• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پرونده ویژه لوپوئن، از مهم‌ترین نشریات هفتگی فرانسه در رابطه با روابط ایران و فرانسه

پرونده ویژه لوپوئن، از مهم‌ترین نشریات هفتگی فرانسه در رابطه با روابط ایران و فرانسه

پیام جوان: لوپوئن، از مهم‌ترین نشریات هفتگی فرانسه، در تازه‌ترین شماره خود پرونده‌ای را به روابط ایران و فرانسه اختصاص داده و این تیتر را برای روی جلد خود انتخاب کرده است: «چرا ایران فرانسه را هدف می‌گیرد؟ علی خامنه‌ای تا کجا خواهد رفت؟»

به نقل از رادیو فردا، این نشریه چاپ پاریس بازداشت شهروندان فرانسوی در ایران، تهدیدهای مقام‌های جمهوری اسلامی علیه شارلی ابدو و مخالفان جمهوری اسلامی ساکن فرانسه و همچنین پرونده فعالیت‌های هسته‌ای ایران را از دلایل انتشار این پرونده اعلام کرده است.

در یکی از مطالب این نشریه درباره شهروندان فرانسوی «گروگان‌گرفته شده» در ایران، رولان مارشال پژوهشگری که پیشتر به همراه فریبا عادل‌خواه در ایران زندانی شده بود، گفته که بازداشت آنان «به روشنی بر اساس انتقام‌جویی» دولت جمهوری اسلامی از فرانسه انجام شد.

همچنین لوپوئن در مطلبی به ۵۰ سال روابط «مسموم» دو کشور پرداخته و در مطلبی دیگر نیز جایگاه علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در ایران و اعتراض‌های مردمی علیه او را روایت کرده است.

«استقبال در باشگاه دیکتاتورها» نیز عنوان یکی دیگر از مطالب این شماره لوپوئن است که همراه با عکسی از دست دادن ولادیمیر پوتین و ابراهیم رئیسی منتشر شده و به پیوستن جمهوری اسلامی به سازمان همکاری شانگهای اختصاص دارد.

  US Uber drivers plan 12-hour shutdown over pay and conditions

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان