حمایت قاطع هلند از تروریستی نامیدن سپاه پاسداران

پیام جوان: در آستانه برگزاری نشست شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در روز دوشنبه، سوم بهمن، هلند اعلام کرد که «سخت از تروریستی نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» حمایت می‌کند.

به نقل از رادیو فردا، وپکه هوکسترا، وزیر خارجه هلند، روز پنج‌شنبه، ۲۹ دی، همچنین یادآوری کرد که تروریستی شناختن سپاه پاسداران اقدامی است مستلزم تعهد مشترک کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

وزیر خارجه هلند پس از دیدار با جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با اعلام این موضع هلند، نوشت که درباره نقض فاحش حقوق بشر در ایران و روسیه با آقای بورل گفت‌وگو کرده است.

او با گفتن این ‌که باید به تحریم مسئولان ایران ادامه داد، خبر داد که او یکی از سخنرانان نشست شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در روز دوشنبه خواهد بود.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز در حساب کاربری خود در توئیتر خبر داد که روز ۲۹ دی در «دیداری سازنده» با وزیر خارجه هلند درباره گام‌های مشترک برای جلوگیری از نقض حقوق بشر ایران و ارسال سلاح از ایران به روسیه بحث و رایزنی کرده است.

حمایت «قاطع» دولت هلند از تروریستی نامیدن سپاه پس از تصمیم پارلمان اروپا به حمایت از قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی اعلام شد.

هزاران تن از ایرانیان ساکن اروپا روز ۲۶ دی با سفر به استراسبورگ فرانسه، از این نهاد اروپایی خواستند تا سپاه را از جمله به دلیل برخورد خشونت‌بار با مردم در اعتراضات ماه‌های گذشته، تروریستی بنامد.

تجمع بزرگ ایرانیان در مقابل مقر پارلمان اروپا به درخواست یکی از نمایندگان ایرانی‌الاصل پارلمان سوئد و با حمایت شاهزاده رضا پهلوی و شماری از فعالان سیاسی شکل گرفت.

  امام جمعه اهل سنت زاهدان از دست کم ۱۶ کشته در اعتراضات خاش خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان