• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تداوم فشارها بر خانواده مجیدرضا رهنورد و ممانعت از هرگونه تجمع بر مزار وی برای برگزاری مراسم چهلم

تداوم فشارها بر خانواده مجیدرضا رهنورد و ممانعت از هرگونه تجمع بر مزار وی برای برگزاری مراسم چهلم

پیام جوان: وب‌سایت حقوق بشری هرانا هم‌زمان با چهلم مجیدرضا رهنورد، معترض اعدام‌شده، از تداوم فشارها بر خانواده او و ممانعت از هرگونه تجمع بر مزار این جوان خبر داده است.

به نقل از رادیو فردا، این وب‌سایت در گزارشی که روز جمعه‌، ۳۰ دی هم‌‌زمان با چهلم مجیدرضا رهنورد منتشر کرده، آورده است که ماموران حکومتی به‌ویژه در روزهای گذشته از هرگونه تجمع در نزدیکی مزار او جلوگیری کرده‌اند.

در این گزارش هم‌چنین به نقل از «شاهدان عینی» گفته شده که در ۷۲ ساعت گذشته، دست کم ۱۲۰ نفر از شهروندان به ظن «حضور برای مجیدرضا رهنورد» در آرامستان «بهشت رضا» در مشهد از سوی نهادهای مختلف حکومتی اعم از فراجا و اطلاعات سپاه بازداشت و بیشتر آن‌ها پس از چند ساعت آزاد شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، خانواده و نزدیکان آقای رهنورد اجازه برگزاری مراسم برای او را ندارند و تاکنون به آن‌ها اجازه داده نشده است که سنگ قبر بر مزار او بگذارند.

هرانا هم‌چنین گزارش داده است که خانواده مجیدرضا رهنورد پس از اعدام او، به دلیل فشار و تهدید نیروهای حکومتی از جمله «لباس‌شخصی‌ها» و «بسیجیان محل» مجبور به ترک خانه شده و تاکنون امکان بازگشت نیافته‌اند.

پیش از این نیز دست کم ۱۵۰ نفر در مراسم سوگواری این معترض که در خانه یکی از بستگان او برگزار شده بود، بازداشت شده بودند.

مجیدرضا رهنورد، از بازداشت‌شدگان اعتراضات در مشهد، ۲۱ آذر به فاصله ۲۳ روز از زمان بازداشت به اتهام کشتن دو بسیجی و با صدور حکم «محاربه» از سوی دادگاه انقلاب، اعدام شد. او از حق دسترسی به وکیل اختیاری در طول بازداشت و محاکمه محروم بود.

  صدف خادم از بیم "بازداشت" به ایران بازنمی‌گردد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان