آلمان، سفیر جمهوری اسلامی در برلین را احضار کرد

پیام جوان: در حالی که آلمان نگرانی خود را از نقض حقوق بشر در ایران ابراز کرده، مقام‌های برلین اعلام کردند که سفیر جمهوری اسلامی ایران در این شهر را احضار کرده‌اند.

به گزارش رادیو فردا، سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه در یک نشست رسانه‌ای به خبرنگاران گفت: «می‌توانم تایید کنم که سفیر ایران امروز به جلسه‌ای در وزارت خارجه احضار شده است.»

این اولین بار نیست که آلمان سفیر جمهوری اسلامی در برلین را احضار می‌کند. از زمان آغاز اعتراضات سراسری ایران پس از مرگ مهسا امینی، برلین چندین بار سفیر جمهوری اسلامی را در ارتباط با نقض حقوق بشر و سرکوب اعتراضات احضار کرده است.

همچنین احضار اخیر در حالی صورت گرفته که دو روز پیش، آنالنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان اعدام علیرضا اکبری، از شهروندان دوتابعیتی و مقامات پیشین وزارت دفاع ایران، به اتهام جاسوسی برای بریتانیا را به شدت محکوم کرد.

خانم بربوک روز شنبه ۲۴ دی‌ماه در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «اما در کنار دوستان بریتانیایی خود هستیم و هماهنگ با یکدیگر به اقدامات خود علیه رژیم جمهوری اسلامی و حمایت از مردم ایران ادامه خواهیم داد.»

مقام‌های فرانسه، بریتانیا، کانادا و آمریکا نیز اعدام آقای اکبری را محکوم کرده‌اند.

بریتانیا همچنین با احضار سفیر جمهوری اسلامی در لندن، محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران، را در واکنش به اعدام آقای اکبری، تحریم کرد.

هم‌زمان وزارت خارجه فرانسه از احضار کاردار ایران در این کشور در واکنش به اعدام آقای اکبری خبر داد.

  روایت معاون سابق قالیباف از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای موسوم به لباس‌شخصی‌ در اطراف دانشگاه تهران با وی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان