پدر کیان پیرفلک پس از دو ماه از بیمارستان مرخص شد

پیام جوان: گزارش‌ها از ایران حاکی است که میثم پیرفلک، پدر کیان پیرفلک کودک ۹ ساله ایذه‌ای که روز ۲۵ آبان در جریان اعتراضات این شهر به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد، روز یکشنبه پس از دو ماه از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش رادیو فردا، سجاد پیرفلک، عموی کیان، ضمن تایید این خبر به پایگاه خبری «اعتماد آنلاین» گفت که پدر کیان بعد از ۶۰ روز بستری بودن در بیمارستان‌های اهواز و تهران، از بیمارستان عرفان تهران ترخیص و به مکانی در نزدیکی این مرکز درمانی منتقل شده است تا مراقبت‌ها در آن محل ادامه یابد.

او افزود که مراقبت از برادرش قرار است از این پس به صورت خانگی انجام شود اما در مکانی نزدیک به بیمارستان «تا در صورت لزوم بتوان به آن‌جا مراجعه کرد».

میثم پیرفلک همزمان با فرزندش در خودرو خود هدف شلیک مستقیم نیروهای امنیتی قرار گرفت و به‌دلیل شدت جراحات از ایذه به بیمارستانی در اهواز منتقل شد و تا چهل روز از کشته شدن فرزندش مطلع نبود.

به گفته برادر آقای پیرفلک، «پزشکان معتقد بودند که بستری طولانی‌مدت در بیمارستان ممکن است میثم را در معرض عفونت قرار دهد به همین دلیل باید به محیط خانگی منتقل می‌شد و همراه با پرستار و مراقبت تحت نظر باشد و کارهای فیزیوتراپی ‌را انجام دهد».

شامگاه ۲۵ آبان با تیراندازی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به خانواده پیرفلک، علاوه بر کیان، هفت تن دیگر از مردم ایذه نیز در اثر اصابت گلوله جنگی کشته شدند.

مقام‌های حکومتی کشتار ۲۵ آبان ایذه را اقدامی «تروریستی» عنوان کردند اما زینب مولایی‌ راد، مادر کیان پیرفلک، در مراسم خاکسپاری پسرش در برابر هزاران تن و در حضور نیروهای امنیتی تاکید کرد که ادعای حکومت در مورد حمله تروریستی دروغ است و نیروهای حکومتی اتومبیل این خانواده را «به رگبار گلوله بستند».

  در جریان کشتار مردم زاهدان به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست‌کم ۱۱ کودک کشته شده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان