• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • شیوع ویروس کرونا در زندان اوین

شیوع ویروس کرونا در زندان اوین

جمعی از زندانیانی که در زندان اوین به‌سرمی‌برند با امضای بیانیه‌ای نسبت به شیوع ویروس کرونا در این زندان هشدار دادند و خواستار مرخصی ویژه برای پرهیز از ابتلای به این بیماری شدند.

امضاکنندگان این بیانیه در بند هشت اوین نگهداری می‌شوند که عموما زندانیان سیاسی در آن هستند.

بیانیه مورد اشاره روز یکشنبه ۲۲ فروردین در وبسایت دیده‌بان ایران منتشر شده است و می‌گوید موج چهارم کرونا به زندان اوین نیز رسیده چنان که دو زندانی در بند هشت و سه نفر از پرسنل زندان به آن مبتلا شده‌اند.

روزهای گذشته گزارش‌هایی از ابتلای بکتاش آبتین، عضو کانون نویسندگان ایران، به ویروس کرونا در زندان اوین منتشر شد. این بیانیه نیز به بیماری آقای آبتین اشاره می‌کند و می‌گوید که او «پس از پنج روز بستری شدن در محیط غیرتخصصی بهداری زندان و به رغم پایان نیافتن دوران درمان،به بندی سیصد نفره باز گردانده شده است» که این امر موجب انتقال بیماری به دیگران خواهد شد.

امضاکنندگان بیانیه سپس با اشاره به دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا که هر گونه تجمعی را ممنوع ساخته است، «بر ضرورت اعطای فوری و عاجل مرخصی ویژه کرونا به همه زندانیان» تاکید کرده و آن را «از مطالبات خانواده های هزاران زندانی در سراسر کشور» دانستند.

این بیانیه در نهایت به مسئولان قوه قضاییه ایران هشدار می‌دهد که پیش از وقوع اتفاقات ناگوار در زندان «نسبت به بهبود شرایط خطرناکی که به آن اشاره شده اقدام کنند».

منبع: رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading