• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • راهکارهایی برای مراقبت از موهای رنگ‌شده

راهکارهایی برای مراقبت از موهای رنگ‌شده

پیام جوان: خیلی از افراد از همان بیست سالگی شروع به رنگ کردن موهایشان می‌کنند و برخی دیگر با دیدن یک تار موی سفید، رنگ مو را به سفیدی ترجیح می‌دهند. اما رنگ کردن فقط کافی نیست، بلکه باید از مراقبت‌های بعد از آن هم آگاه بود. موی رنگ شده بیشتر از قبل نیاز به مراقبت دارد.

به گزارش فرتاک، در اینجا به مواردی اشاره شده که در تقویت موهای شما در برابر رنگ مو کمک شایانی می‌کند و عمر رنگ موی شما را افزایش می‌دهد.

قبل از رنگ کردن مو؛ از ژل حاوی پروتئین استفاده کنید
موهای رنگ شده، مستعد آسیب و شکنندگی است. با تقویت مو و کاهش خشکی آن قبل از رنگ آمیزی، رنگدانه بیشتر به تارهای موی شما می‌چسبد. هر چه موهای شما سالم‌تر باشد، رنگ بهتری به خود می‌گیرد. پس تا آنجایی که می توانید موهای خود را پروتئین تراپی کنید.

از شامپوی ساخته شده برای موهای رنگ شده استفاده کنید
پس از رنگ کردن موهای خود، فقط از پاک کننده‌ها و شامپوهای حالت دهنده بدون سولفات استفاده کنید. سولفات‌ها رطوبت مو را از بین می‌برند و آن را شکننده و خشک می‌کنند. هنگامی که مو خشک است، رنگدانه اضافه شده به موهای شما می تواند باعث محو شدن رنگ موی شما شود.

موهای خود را کمتر بشویید
پس از رنگ کردن، نباید بیش از ۲ تا ۳ بار در هفته موهای خود را بشویید. هنگامی که موهای خود را می‌شویید، روغن‌های محافظ را از فولیکول موی شما پاک می‌شود. حفظ روغن‌های طبیعی در موهای شما عمری کلیدی برای درخشان و براق نگه داشتن موهای شماست. روغن‌هایی که پوست سر شما تولید می‌کند نیز به جلوگیری از شکنندگی و خشکی موهایتان کمک می‌کند.

  علامتی که نشان می‌دهد کلیه‌ها بیمار هستند

دمای دوش را کم کنید (آب سرد یا ولرم)
فقط از آب سرد یا ولرم برای شستن و آبکشی موهایتان، بیشتر روی ریشه و پوست سر استفاده کنید. این به مهر و موم شدن کوتیکول و حفظ رنگ در موهای رنگ شده شما کمک می‌کند. هنگامی که موهای خود را با آب داغ می‌شویید، رنگ با سرعت بیشتری از روی موهای شما پاک می‌شود.

از نرم کننده یا تقویت کننده مو استفاده کنید
محافظت از فولیکول‌های مو با نرم‌کننده‌ و تقویت کننده‎های آن، محو شدن رنگ موی شما را به تاخیر می‌اندازد. حتما به دنبال نرم کننده های ساخته شده برای موهای رنگ شده باشید.

استفاده از شامپو بنفش یا شامپو آبی (رنگساژها) برای تعادل رنگ
اگر موهایتان به طور طبیعی قهوه‌ای، مشکی یا قرمز بوده و حال موهایتان را با دکلره نقره‌ای، پلاتینیوم یا بلوند کرده‌اید، شامپوی بنفش می‌تواند به از بین بردن زردی یا بد رنگی موهای شما کمک کند. پس به دنبال شامپوهای بدون سولفات باشید که از مواد طبیعی ساخته شده‌اند. لازم نیست هر بار که موهای خود را می شویید از این شامپوهای بنفش استفاده کنید، فقط یک یا دو هفته یکبار کافی است.

به جای نرم کننده از ماسک مو استفاده کنید
هفته‌ای یکبار از ماسک موی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. این‌ها می‌توانند به بازگرداندن محافظت طبیعی فولیکول مو کمک کنند. حتما از ماسک‌هایی استفاده کنید که سولفات ندارند. معمولاً می‌توانید موهای خود را با این ماسک‌ها، مرطوب نگاه دارید. محصول ماسک مو را بمالید، موهای خود را زیر دوش قرار دهید و قبل از اینکه ماسک را آبکشی کنید، به مدت ده دقیقه به آن استراحت دهید.

  کبد چرب در چه شرایطی خطرناک می شود؟

موها را به طور طبیعی خشک کنید
گرما دشمن موهای سالم است. استفاده از سشوار برای خشک کردن موها می‌تواند باعث آسیب، ترک خوردن و شکننده شدن موها شود. موهایی که شکننده هستند می توانند رنگدانه رنگ را از فولیکول خارج کنند. در صورت امکان، موهای خود را با حوله خشک کنید و بگذارید موهایتان در هوای آزاد خشک شود.

نور خورشید می تواند موهای رنگ شده را سریعتر محو کند
از اشعه ماوراء بنفش و نور بیش از حد خورشید روی موهای رنگ شده خود اجتناب کنید. اگر قرار است برای مدت طولانی زیر نور خورشید باشید، از کلاه یا پوشش سر دیگری استفاده کنید تا از آسیب اشعه خورشید به موهایتان جلوگیری کنید. اشعه ماوراء بنفش نور خورشید باعث خشک شدن و شکستن مو می‌شود.

با موهای خیس به رختخواب نروید
قبل از رفتن به رختخواب زمان کافی را برای خشک شدن بگذارید. موهای خیس هنگام خواب می تواند منجر به شکستگی و آسیب آن شود. اگر موهایتان بلند است و وقت ندارید موهایتان را خشک کنید، آن ها را ببافید، اما آن‌ها را به دم اسبی یا کش نکشید. این کار یاعث می شود تا مو تحت فشار قرار گیرد و باعث شکستن مو در طول شب هنگام چرخش در هنگام خواب شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان