• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • خطرات خوردن قرص بدون آب برای بدن

خطرات خوردن قرص بدون آب برای بدن

پیام جوان: به گفته ی پزشکان “خوردن قرص بدون آب” خطرات زیادی دارد و حتما توصیه می شود که با آب خورده شود درغیر این صورت باعث بیماری زخم مری و بیماری های خطرناک دیگری می شود.

به گزارش فرتاک، اکثر ما گاهی اوقات بدون آب قرص مصرف می کنیم، به این دلیل که عجله داریم، یاخیلی تنبلی می کنیم که از پشت میز بلند شویم یا هیچ نوشیدنی در آن نزدیکی وجود ندارد.

دکتر جنیفر پزشک متخصص خانواده و استادیار بخش پزشکی خانواده در دانشکده پزشکی روئان می گوید:خوردن قرص با آب بسیار مهم است، نه تنها راحتر بلعیده می شود بلکه به جلوگیری از گیر کردن قرص در مری کمک می کند، که می تواند باعث التهاب معده و درد قفسه سینه، یا حتی خونریزی و حفره شود.

عوارض خوردن قرص بدون آب برای مری
از آنجایی که هیچ اعصاب دردی در بخش مری وجود ندارد، علائم همیشه ظاهر نمی شود ، این می تواند مشکل ایجاد کند فهمیدن آنکه قرص موجب بیماری شده یا نه دشوار است. برخی افراد درد سینه یا احساس مشابه سوزش معده را تجربه می کنند، حتی ممکن است این احساس ناراحتی موقتی باشد و از بین برود. با این حال، در طول زمان، قرص هاکه در طول مسیر گیر می افتند می توانند بافت ظریف مری را تجزیه و باعث خونریزی شدید و یا کم آبی شدید شوند که همه آن ها می توانند کاملا جدی شوند.

به گفته دکتر کادل، مطالعه ای از مجله مطالعات گوارش در ترکیه نشان داد که تقریبا هر نوع دارو می تواند باعث زخم مری شود، اما طبق گفته دکتر کادل، داروهای کمی هستند که وقتی در گلو گیر می کنند، باعث آسیب جدی می شوند. مثل داروهای درمان پوکی استخوان، آنتی بیوتیک ها، مسکن ها. داروهای مسکن (ایپروپروفن ) بدون آب خورده می شوند که درصورت ماندن در مری مشکل ساز می شود یک جراح در بیمارستانی در نیوجرسی داستان یک بازیکن فوتبال نوجوان را بیان می کند که قبل از هر بازی دو قرص بدون آب می خورد باعث حفره هایی درمری می شد. همچنین ویتامین ث و مکمل های آهن نیز مساله ساز هستند.

  غذاهای چرب باعث افزایش وزن و تشدید ریزش مو می شود؟

توصیه هایی درمورد طرز صحیح خوردن قرص
کادل توصیه می کند برای جلوگیری از مشکلات خطرناک هنگام بلعیدن قرص، همیشه بهتر است آن ها را با حداقل هشت اونس آب بنوشید. او همچنین توصیه می کند قرص را نشسته یا ایستاده بخورید و هرگز دراز کشیده نخورید. این به این معنی است که باید قبل از خوابیدن، یا حداقل ۱۵ دقیقه قبل از خواب، دارو مصرف کنید تا قرص وارد مری شود. این به این معنا نیست که اگر چیزی ننوشید، قرص گیر کند. اما اگر یک لیوان پر از آب ننوشید، ریسک آن بیشتر می شود.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان