تفاوت بزرگ بارسا با رئال

هر دو ال کلاسیکوی فصل را رئال مادرید از بارسلونا برد. آبان گذشته رئال در نوکمپ 1-3 برنده شد و شنبه شب هم توانست در دی استفانو 2-1 بر آبی اناری ها پیروز شود.

بارسا دیگر بازی حساس فصل یعنی برابر اتلتیکو را نیز در متروپولیتانو 1-0 باخته تا از سه دوئل کلیدی لالیگا هیچ امتیازی کسب نکرده باشد. ماه بعد بارسا در نوکمپ میزبان اتلتیکو خواهد بود و باید دید نتیجه چه خواهد شد.

رئال در دو مصاف رفت و برگشت با بارسا و اتلتیکو توانسته 3 برد و یک تساوی کسب کند و بارسا به امتیازی نرسیده است. این شاید بزرگترین تفاوت بارسا و رئال مادرید در فصل جاری بوده است.

رئال در لیگ قهرمانان هر دو بازی رفت و برگشت خود برابر اینتر و آتالانتا را برد و در بازی رفت یک چهارم نهایی نیز بر لیورپول پیروز شد. بارسا اما برابر یوونتوس در دور گروهی یک برد و یک باخت کسب کرد و برابر پی اس جی در یک هشتم نهایی نیز در خانه 1-4 باخت و در زمین حریف نیز به تساوی 1-1 رسید و حذف شد.

دوست داران بارسا شکست های 3-0 از رم، 4-0 از لیورپول و 8-2 از بایرن در سه سال گذشته را هنوز فراموش نکرده اند و به نظر می رسد بارسا با گام هایی لرزان وارد بازی های بزرگ می شود. حتی رونالد کومان هم نتوانست این نقیصه را برطرف کند و اینگونه غیرممکن است که بارسا در اروپا به موفقیت برسد و امسال هم ممکن است لالیگا را از دست بدهد.

فصل گذشته که رئال قهرمان لالیگا شد، توانست از بارسا و اتلتیکو 8 امتیاز بگیرد. بارسا برابر رئال اتلتیکو نیز تنها 3 امتیاز گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading