• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • کی‌روش: خدا را شکر که در جام جهانی با انگلیس بازی داریم

کی‌روش: خدا را شکر که در جام جهانی با انگلیس بازی داریم

پیام جوان: به گزارش مهر، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین صبح امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد تا پاسخگوی سوالات آنها باشد.

او که جانشین دراگان اسکوچیچ در فاصله نزدیک به دوماه تا شروع جام جهانی ۲۰۲۲ شده است درباره بازگشت خود گفت: ابتدا به همه شما اهالی رسانه سلام عرض می‌کنم و بسیار خوش آمدید. به دلیل مسائل لجستیکی و گرمی هوا محل تمرین تیم ملی را تغییر دادیم که از همه شما برای این اتفاق خیلی عذر خواهی می‌کنم. این اتفاق قطعاً شما را با مشکلاتی مواجه کرد، اما خیلی ممنونم باز هم تشریف آوردید تا به سوالات شما پاسخگو باشم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: امروز روز دوم از اردوی تیم ملی از اردوی کوتاه مدت در ایران است.

او درباره لیست بازیکنان منتخب خود گفت: امیدوارم پس از تمرین امروز اسامی بازیکنان را اعلام کنم. عملکرد تمامی بازیکنان چه داخلی و چه لژیونر را از نزدیک بررسی می‌کنم و فردا بعد از ظهر لیست نهایی بازیکنان حاضر در اردوی اتریش را اعلام می‌کنیم.

کی روش درباره برنامه تیم ملی ایران در مسیر موفقیت در جام جهانی ۲۰۲۲ ادامه داد: این تمرینات قدم اولیه ما برای برنامه پیش رو در راه جام جهانی است. در تلاش هستیم هر کاری از دستمان برمی‌آید انجام دهیم. در همه دپارتمان‌ها در داخل و خارج از زمین در حال تلاش هستیم.

ادامه صحبت‌های سرمربی تیم ملی ایران به تقدیر از دراگان اسکوچیچ اختصاص داشت. او در این رابطه گفت: امروز نمی‌توانم صحبت‌های اولیه‌ام را بدون اشاره به دو مطلب ادامه دهم. ابتدا مراتب تشکر خودم را بابت فرصت مجددی که به من داده شد تا در کنار تیم‌ملی باشم، اعلام می‌کنم تا بتوانم به رویای هواداران فوتبال ایران برسم. من به هیچ عنوان این نگاه را ندارم که این یک پاداش از گذشته است یا راحت به دست آمده است. نگاه من این است که مسئولیت بسیار بزرگی بر دوش من است. با نگاهی سراسر خضوع می‌گویم که ما باید به کارمان متعهد باشیم. مخصوصاً با یک دیدگاه مهم به این مسئله نگاه می‌کنیم که وظیفه ما خدمت به هواداران فوتبال ایران و خوشحال کردن آن‌هاست.

  اعزام تیم ملی دوی ماراتن ایران به نخستین دوره رقابت‌ قهرمانی آسیا

کی روش افزود: مطلب دیگر اینکه می‌خواهم مراتب احترام و تشکر خودم را به بازیکنانی که به ما کمک کردند تا امروز اینجا در مسیر جام جهانی قطر باشیم، اعلام می‌کنم. مراتب تشکر خودم را از جناب آقای اسکوچیچ و کادرشان به خاطر دستاوردهایی که در مسیر جام جهانی قطر رقم زدند اعلام می‌کنم. الان مسئولیت ما این است که بتوانیم شرایط را ارتقا بدهیم و پیشرفت کنیم و همیشه رو به جلو حرکت کنیم.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال درباره آگاهی خود از شرایط فعلی بازیکنان تصریح کرد: در حال تدوین یک برنامه کامل هستیم. وقتی این برنامه به تایید فدراسیون رسید، در اختیار رسانه‌های محترم قرار می‌گیرد.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به میزان شناخت خود از تیم‌های ملی انگلیس، آمریکا و ولز یادآور شد: مطمئناً به عنوان یک مربی حرفه‌ای از مراتب پیشرفت همه تیم‌ها اطلاع دارم. اتفاقی که الان در حال رخ دادن است، پیشرفت تمام تیم‌ها و رشد آنها است. در رابطه با لیگ برتر انگلستان که به آن اشاره کردید باید بگویم که این لیگ در دو مطلب خلاصه شده است: کیفیت بسیار بالا و همینطور پیشرفت مداوم.

کی روش افزود: تمام تلاشمان را می‌کنیم که با آمادگی کامل مقابل حریفان قرار بگیریم.

کی روش نسبت به تیتر یکی از روزنامه‌های انگلیسی درباره بازی با ایران در جام جهانی قطر به عنوان سرمربی که هیچ وقت در جنگ‌های روانی کنار نمی‌کشد اینگونه واکنش نشان داد: صحبتی که آن‌ها انجام دادند، دقیقاً احساسی است که من هم نسبت به آن‌ها دارم. خدا را شکر که قرار است با انگلیس بازی کنیم. من دوست دارم با چنین تیم‌هایی بازی کنیم. انگلیس یکی از بهترین تیم‌های اروپاست و ایران هم یکی از بهترین تیم‌های آسیاست. به همین دلیل ما اینجا هستیم که یک بازی خوب را دنبال می‌کنیم.

  صحبت ژاوی در مورد بازگشت لیونل مسی: در زمان درستش صحبت می‌کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران آب پاکی را روی دست شایعات انتخاب دستیار ایرانی برای تیم ملی فوتبال ریخت. او در این باره گفت: موارد زیادی است که روی آن کار می‌کنیم. نه تنها روی کادر فنی بلکه درباره امکانات، برنامه‌ریزی‌های پیش رو و بازیکنان هم کار می‌کنیم. من انتخاب اول، دوم و سوم ندارم بلکه یک انتخاب دارم. همانطوری که این مطلب مطرح شد، انتخاب من جواد نکونام است و انتخاب دیگری ندارم.

او افزود: البته این را باید شفاف مطرح کنم که جواد نکونام الان سرمربی فولاد است و نسبت به بازیکنان و باشگاهش تعهد دارد. باید در آخر اتفاقی بیفتد که به نفع هر دو طرف باشد. ما روی این مسئله کار می‌کنیم و هیچ چیزی قطعی نشده است ولی من اعتقاد بالایی دارم که ما بهترین راهکار را برای هر دو طرف پیدا خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی ایران درباره بازی دوستانه با سنگال، اروگوئه و روسیه اظهار کرد: همانطوری که گفتید، بازی‌های سنگال و اروگوئه قطعی شد و در اتریش به مصاف این دو تیم می‌رویم. این‌ها دو تیمی هستند که به خوبی می‌شناسم. من در چند ماه گذشته دو بار با سنگال بازی کردم و همچنین با اروگوئه هم بازی داشتیم. این بازی‌ها قطعی شده و صحبت خاصی نمی‌توان راجع به آن کرد. درباره پیشنهاد دعوت روسیه در حال بررسی برنامه‌هایمان هستیم. تا زمانی که برنامه‌هایمان را کامل بررسی نکرده‌ایم، نمی‌توانم قطعی نظر بدهم. باید این گونه به مطلب نگاه کنیم، نمی‌توان یک بازی را قطعی کنیم و برنامه‌هایمان را طبق آن بازی قطعی شده، انجام دهیم. ابتدا باید برنامه‌هایمان مشخص شود سپس بازی‌هایمان بر اساس آن باشد.

  پرسپولیس برای دریافت کمک مالی شماره کارت اعلام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان