• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • پرواز تورهای گردشگری به ترکیه ممنوع شد

پرواز تورهای گردشگری به ترکیه ممنوع شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید تنها تورهای گردشگری به مقصد ترکیه «ممنوع» شده، اما دیگر پروازها به این کشور همچنان برقرار است.

محمدحسن ذیبخش روز سه‌شنبه، ۱۷ فروردین، به خبرگزاری ایسنا گفت که «پروازهای شخصی» به ترکیه برقرار است و «ممنوعیتی» شامل آن‌ها نشده است.

این خبر پس از آن منتشر می‌شود که خبرگزاری‌ها در ایران گزارش دادند با وجود اعلام ممنوعیت، فروش تور به ترکیه هم‌چنان ادامه دارد.

خبرگزاری ایسنا روز سه‌شنبه به نقل از رؤسای انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی نوشت که هنوز ابلاغیه‌ای در این زمینه به دست‌شان نرسیده و «آژانس‌های مسافرتی کماکان مجاز به فروش تور ترکیه هستند».

در روزهای گذشته، سعید نمکی، وزیر بهداشت، طی نامه‌ای خطاب به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا خواسته بود با توجه به افزایش شیوع کووید ۱۹ در ترکیه، به مدت یک هفته رفت‌وآمد زمینی و هوایی با این کشور متوقف شود.

بر اساس آمارهای خبرگزاری رویترز، ترکیه از نظر بالا بودن تعداد روزانه موارد ابتلا به کرونا، در سطح جهانی، پنجمین کشور است.

آقای ذیبخش در عین حال اضافه کرده که پروازهای خارجی به عراق و سوریه نیز «دارای محدودیت» بوده و «در شرایط ویژه انجام می‌شود.»

وی درباره این شرایط ویژه گفته که «به عنوان مثال پروازهای عراق تنها برای اتباع این کشور انجام می‌شود.»

به گفته او، در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ۲۰ کشور خارجی پرواز هفتگی دارند.

این کشورها شامل آلمان، فرانسه، ترکیه، لبنان، امارات، قطر، کویت، پاکستان، هند، اتریش، ایتالیا، چین، تایلند، مالزی، افغانستان، روسیه، سوریه، عمان، ازبکستان و قزاقستان هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران گفته در همه این پروازهای هفتگی و نیز پروازهای داخلی، «پروتکل‌های بهداشتی» مصوب و ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت می‌شود.

بر اساس گزارش‌های ایسنا و رادیوفردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading