انتشار ارز مجازی ملی در انگلیس

بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد با خزانه‌داری این کشور برای انتشار ارز مجازی ملی همکاری خواهد کرد. انگلیس قصد دارد به موج هیجان ارز مجازی که بانک‌های مرکزی سراسر دنیا را دربرگرفته بپیوندد.

به گزارش پیام جوان از تسنیم، این گروه ویژه بر روی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی کار می‌کند که قرار است در کنار پول نقد و سپرده‌های بانکی مورد استفاده مردم و کسب و کارها باشد.

ریشی سوناک، رئیس خزانه‌داری انگلیس در کنفرانسی گفت:«دورنمای ما یک بخش خدمات مالی باز، پاک و از نظر فنی پیشرفته تر است».

وی اضافه کرد:« اگر بتوانیم این فناوری فوق‌العاده را به دست آوریم، موقعیت انگلیس را به عنوان یک مرکز مالی برتر تثبیت کرده‌ایم».

گروه ویژه مخصوص کار بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی انگلیس قرار است در مورد موارد استفاده از فرصت ها و مخاطرات انتشار این پوند دیجیتال تحقیق کند.

این تصمیم مقامات انگلیس به دنبال کاهش پرداخت‌های نقدی گرفته شده است که تا حدی از پیامدهای همه‌گیری ویروس کروناست. پیش‌بینی می‌شود تا پایان دهه فعلی، فقط یک دهم پرداخت‌ها در انگلیس با پول نقد صورت بگیرد.

بسیاری از کشورها در حال حاضر در مورد استفاده از ارزهای مجازی در سطح ملی تحقیق می‌کنند و برخی آن را اجرایی کرده‌ند. چین به زودی اولین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد بود که از ارز دیجیتال ملی استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.