• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • بازدهی هفتگی بیت کوین به منفی 6 درصد رسید

بازدهی هفتگی بیت کوین به منفی 6 درصد رسید

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، دوباره یک فشار فروش جدید در بازار رمز ارزها ایجاد شده است. این بار دیگر بیت کوین نتوانست در کانال 16000 دلار باقی بماند و قیمت تا 15608 دلار کاهش یافت.

البته در حال حاضر بخشی از این افت جبران شده و هم اکنون بیت کوین با افت 2 درصدی در نرخ حدود 15700 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی بیت کوین به منفی 6 درصد رسیده است.

طی شبانه روز گذشته 32 میلیارد دلار معامله در بیت کوین انجام شده و ارزش بازار این ارز 302 میلیارد دلار است.

هنوز بازار ارزهای دیجیتال ماجرای ورشکستگی صرافی FTX را هضم نکرده که امروز خبر آمده پلتفرم وام دهی کریپتویی جنسیس در آستانه ورشکستگی قرار دارد. این پلتفرم اعلام کرده در صورت تامین نشدن وام اضطراری یک میلیارد دلاری، ممکن است ورشکست شود.

حتی صرافی بایننس که امکان کمک به این پلتفرم را دارد و می تواند با جلوگیری از ورشکستگی آن مانع وارد شدن یک لطمه دیگر به بازار شود نیز سرمایه گذاری در این پلتفرم را رد کرده است.

اتریوم به کمتر از 1000 دلار می رسد؟
فشار عرضه ها در اتریوم بیشتر از بیت کوین است. بزرگ ترین آلت کوین بازار با افت 3 درصدی در حدود 1080 دلار معامله می شود. افت هفتگی اتریوم به 13 درصد رسیده و در مقیاس ماهانه نیز کاهش 16 درصدی در این آلت کوین مشاهده می شود.

ارزش معاملات اتریوم طی شبانه روز گذشته 13 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز 132 میلیارد دلار است.

با توجه به وضعیت بازار، احتمال سقوط اتریوم به کمتر از 1000 دلار کم نیست و با دو سه روز افت، قیمت اتریوم اعداد کمتر از 1000 دلار را هم خواهد دید.

  قیمت بیت کوین به ۶۰ هزار دلار رسید

تعداد آلت کوین های منفی کاهش یافت
تعداد نمادهای منفی، امروز نسبت به دیروز کمتر شده است. دیروز نماد مثبتی در فهرست 50 ارز برتر بازار وجود نداشت اما امروز چند نماد رشد کرده اند.

چین لینک با رشد 4 درصدی بیشترین بازده را در این فهرست داده. لایت کوین، بیت کوین کش، پالیگان و ریپل هم 3 درصد رشد کرده اند. به جز این ها، نماد مثبت دیگری در فهرست 50 ارز برتر بازار دیده نمی شود.

در میان نمادهای منفی، چیلیز با افت 9 درصدی بیشترین کاهش قیمت را دارد. چین هم 7 درصد افت کرده است. الگوراند، یونی سواپ و آوی هم افت 6 درصدی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان