• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • درخواست وزارت نیروی ایران از وزارت اطلاعات برای ورود به بحث بحران قطع برق

درخواست وزارت نیروی ایران از وزارت اطلاعات برای ورود به بحث بحران قطع برق

با ادامه قطع گسترده برق در شهرهای مختلف ایران، وزارت نیرو در جلسه هیئت دولت از وزارت اطلاعات، وزارت کشور و پلیس امنیت خواست تا به بحران خاموشی‌ها ورود کند.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، وزارت نیرو در جلسه هیئت دولت عصر یک‌شنبه در جلسه‌ای به ریاست حسن روحانی پس از ارائه گزارشی دربارهٔ وضعیت تأمین برق، خواستار اقدام دستگاه‌های امنیتی از جمله وزارت اطلاعات و مدیریت انرژی وزارت اطلاعات، وزارت کشور، دادستان‌ها و پلیس امنیت اقتصادی در این مورد شده است.

جزئیات این برخورد امنیتی با مسئله خاموشی‌ها در خبرها منتشر نشده اما «شناسایی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز و نظارت بر کنترل برگشت مجدد تجهیزات به چرخه استفاده مجاز» از جمله این اقدامات یاد شده است.

در روزهای گذشته، قطع برق زندگی روزمره بسیاری از شهروندان را در ایران با مشکلات مواجه کرده است.

اختلال در کار ادارات و کارگاه‌های کوچک، گرفتاری صدها نفر در آسانسور، اختلال در ترافیک، خراب شدن لوازم خانگی شهروندان، شکست قهرمانان شطرنج کشور در رقابت‌های جهانی آنلاین و احتمال از بین رفتن واکسن‌های کرونا در مراکز سلامت از جمله این مشکلات بوده است.

وزارت نیرو نیز همزمان با پیش‌بینی وزیر آن مبنی بر تداوم شرایط بحرانی برق تا یک ماه آینده، اقدام به انتشار جداول خاموشی در روزهای آینده در مناطق مختلف کشور کرده است.

پس از انتشار گزارش‌های مختلف از خاموشی‌های گسترده و پراکنده، در دو هفته گذشته، سرانجام شرکت توزیع نیروی برق تهران نخستین جدول خاموشی تهران را در روز دوم خرداد منتشر کرد.

با این وجود روزنامه همشهری و خبرگزاری تسنیم از گلایه مشترکان برق خبر داده‌اند که گفته‌اند این جدول تطابقی با آنچه اتفاق می‌افتد ندارد.

این خاموشی‌ها در مواردی تا سه ساعت به طول انجامیده و حتی برق برخی مشترکان نیز دو تا سه بار در روز قطع می‌شود.

با استفاده از گزارش رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading