• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • واکنش اتریش پس از اعلام دلیل لغو سفر ظریف: نمی‌توانیم ساکت بمانیم

واکنش اتریش پس از اعلام دلیل لغو سفر ظریف: نمی‌توانیم ساکت بمانیم

سخنگوی وزارت خارجه اتریش در واکنش به لغو سفر محمد جواد ظریف به وین گفته است: «مانند روز روشن است که وقتی حماس بیش از ۲۰۰۰ موشک به سمت اهداف غیرنظامی در اسرائیل شلیک کند، ما ساکت نخواهیم ماند».

به گزارش خبرگزاری رویترز، این سخنگو که با روزنامه اتریشی «دی پرسه» گفت‌وگو کرده است، در عین حال از لغو سفر وزیر خارجه ایران ابراز تاسف کرده و گفته «به آن توجه خواهیم داشت».

رسانه‌های اتریش روز شنبه گزارش دادند که سفر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، به وین لغو شده است.

بر اساس این گزارش‌ها، این سفر پس از برافراشته شدن پرچم اسرائیل بر فراز وزارت خارجه اتریش لغو شده است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در این باره نوشت: «آقای ظریف، سفر در این شرایط را به مصلحت ندانست و لذا ترتیبات سفر نهایی نشد.» او توضیح بیشتری در این باره نداد.

روز جمعه، ۲۴ اردیبهشت نیز عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران که برای انجام مذاکرات احیای برجام در وین به سر می‌برد، در توییتی با اشاره به برافراشته شدن پرچم اسرائیل، این موضوع را «شوکه‌کننده و دردناک» خوانده بود.

سباستین کورتز، صدراعظم اتریش، پیش از این در توییتی با اشاره به درگیری‌های اخیر اسرائیل و فلسطین، برافراشته شدن پرچم اسرائیل را نشانه همبستگی اتریش با اسرائیل خوانده بود.

در همین حال، در جمهوری چک، همسایه شمالی اتریش، نیز با دستور میلوش زمان، رئیس جمهور این کشور، پرچم اسرائيل در قلعه تاریخی شهر پراگ برافراشته شد.

یک سخنگوی دولت چک، این اقدام را «نشانه حمایت و همبستگی آشکار» بین مردم چک و اسرائيل دانست.

  خطر اعدام تلافی‌جویانه در کمین احمدرضا جلالی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان