• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • شکست شطرنج‌بازان ایرانی در مسابقات آنلاین جهانی به دلیل قطع برق

شکست شطرنج‌بازان ایرانی در مسابقات آنلاین جهانی به دلیل قطع برق

شطرنج‌بازان ایرانی به دلیل قطع ناگهانی برق در روز شنبه از ادامه رقابت‌های کسب سهمیه جهانی بازماندند.

به گزارش ایسنا در این رقابت‌ها که با حضور شطرنج‌بازان برجسته دنیا در روز شنبه، ۱ یک خرداد به صورت آنلاین در حال برگزاری بود، شطرنج‌بازان ایرانی به دلیل قطع ناگهانی برق از ادامه رقابت بازماندند.

مسابقات انفرادی شطرنج قهرمانی آسیا از ۳۱ اردیبهشت با میزبانی مجازی امارات به دلیل شیوع کرونا به صورت هایبریدی برگزار می‌شود. در این روش بازیکنان با حضور فیزیکی داوران و تحت کنترل دوربین‌ها به صورت آنلاین مسابقات خود را جلو می‌برند.

محسن سمیع زاده، دبیر فدراسیون شطرنج هم روز یک‌شنبه در گفت‌و گو با ایرنا با اشاره به حذف دو شطرنج‌باز ایرانی از مسابقات دیروز گفته است که «قطع لحظه ای برق موجب خطا در سیستم خواهد شد و این به معنای باخت شطرنج باز است و به خاطر این مشکل دو نفر از بهترین‌های ایران باخت را تجربه کردند» و «مسیر آنان سخت» می‌شود.

در رقابت‌های روز گذشته پرهام مقصودلو، نفر اول شطرنج ایران در رقابت با حریف مغولستانی، شانس نخست قهرمانی این رقابت‌ها را از دست داد و محمد امین طباطبایی، بخت سوم رقابت‌ها هم به دلیل قطعی برق وضعیت برنده را در مقابل حریف بنگلادشی واگذار کرد.

شادی پریدر، اولین استاد بزرگ شطرنج بانوان جهان در ایران، که پیشتر برداشتن روسروی او در رقابت‌های جهانی حاشیه‌ساز شده بود و در رقابت‌های فعلی به عنوان برگزارکننده حضور دارد از وزیر نیرو درخواست کرد که برق فدراسیون شطرنج را در ۱۰ روز آینده قطع نکنند.

روز شنبه گزارش‌های زیادی از سوی شهروندان مناطق مختلف ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که از قطع ناگهانی برق «بدون اطلاع قبلی» خبر می داد.

این خاموشی‌ها تنها به به برق خانگی محدود نبود و شامل برق مراکز دولتی و ادارات و سازمان‌ها هم می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading