• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • رکورد 92 ساله بارسلونا شکسته شد

رکورد 92 ساله بارسلونا شکسته شد

بارسلونا که از هفته قبل مشخص شده بود دیگر شانس قهرمانی در لالیگا را ندارد، دیروز با تک گل آنتوان گریزمان توانست در زمین ایبار پیروز شود و فصل را با سه امتیاز تمام کند.

تیم تحت هدایت رونالد کومان در رتبه سوم و پایین تر از اتلتیکو و رئال قرار گرفت. این در حالی است که بارسا تا یک ماه پیش حتی شانس اول قهرمانی نیز محسوب می شد ولی با شکست های عجیب خانگی از گرانادا و سلتا و توقف برابر اتلتیکو و لوانته عملا از قهرمانی دور شد.

در واقع بارسای کومان در نوکمپ بود که قهرمانی را از دست داد. آبی اناری ها در فصلی که بازی ها بدون تماشاگر بود، 19 امتیاز را در نوکمپ از دست دادند که در نوع خود کم سابقه بود.

بارسا برای نخستین بار از فصل 04-2003 در نوکمپ بیشترین امتیازات را از دست می داد. در آن مقطع بارسلونا 21 امتیاز را در بازی های خانگی خود به حریفان داده بود.

از سال 1929 سابقه نداشت که بارسا در بازی های خارج از خانه بیشتر از نوکمپ امتیاز کسب کند اما در نهایت این اتفاق رخ داد. از 79 امتیازی که بارسلونا در فصل جاری به دست آورد، 38 امتیاز در نوکمپ بود و 41 امتیاز در زمین حریفان. در لالیگا تنها کادیز و ایبار وضعیتی مشابه داشتند.

بارسا در زمین حریفان صاحب 13 برد شد(در برابر 11 برد در نوکمپ) که تنها یک برد کمتر از بارسای پپ گواردیولای فصل 11-2010 بود. رئال مادرید هم مثل بارسا در بازی های خانگی خود چندان خوب نبود ولی در نهایت از 84 امتیاز کسب شده، به طور مساوی 42 امتیاز را در دی استفانو و 42 امتیاز را در زمین حریفان کسب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading